Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Rozhovor s Patrikem Kalendou 

O jeho kariérním růstu ve firmě 

Patrik Kalenda
26. 03. 2024

Patriku, mohl byste se prosím představit a popsat, co obnáší Vaše pozice produktového manažera na navigační systémy a softwarové aplikace v Agromexu? 

Také by nás zajímalo, jaký byl Váš kariérní růst ve firmě. Pracuji jako produktový manažer navigačních systémů a softwarových aplikací. Moje náplň práce je vcelku rozmanitá, patří do ní jak prodej navigačních systémů, tak i podpora prodeje strojů, např. kolových traktorů, samojízdných postřikovačů a sklízecích mlátiček. V dnešní době jsou všechny tyto stroje osazeny nejmodernější technologií, která uvnitř sebe skrývá spousty pokročilých automatizovaných procesů, jež napomáhají k co nejpreciznějšímu a nejefektivnějšímu výkonu prováděné práce. Mezi mé další aktivity patří podpora servisních týmu, se kterou mi nově pomáhá můj nový kolega Štěpán Gabriel. Další produkt, kterým se můžu pyšnit je mnou vytvořená síť RTK, kterou jsem pojmenovat Agromex RTK NET. Jedná se o síť stanic vysílajících RTK signál. Na každém středisku máme vlastní stanici a pomáháme zákazníkům nakoupit RTK signál za výhodnějších podmínek. Můžu tedy bez přemýšlení říci, že spravuji veškerý chod této sítě. Další aktivitou je určitě profesionální školení našich obchodních zástupců, vedoucích servisu, servisních techniků a našich klientů. Do mojí náplně práce musím též zahrnout rozšiřování speciálních nástaveb a rozšiřování výbav strojů, vytváření cenových nabídek, technické řešení nadstandardních požadavků od zákazníků, technická řešení neobvyklých a speciálních závad nejen navigačních systémů ale většiny elektronických komponentů a další. V Agromexu jsem již 12let a začínal jsem na pozici servisního technika, následně jsem působil jako vedoucí servisu a momentálně pracuji na pozici produktového specialisty navigačních systémů. Jsem nesmírně rád, že jsem si prošel těmito pozicemi, jelikož mi to dodalo spousty znalostí a zkušeností. Troufnu si říci, že kdybych před těmi dvanácti lety nezačal jako servisní technik, neznal bych naše stroje tak do hloubky a nechápal veškeré principy fungování jednotlivých součástí a mechanizmů, které společně tvoří tak dokonalý stroj jako je FENDT. 

Co Vás původně přivedlo do Agromexu? 

Jakým výzvám jste čelili při přechodu z jednotlivých pracovních pozic? 

Jak jste je překonal? 

Jak Agromex podporuje kariérní růst a rozvoj svých zaměstnanců? 

Jaké rady byste dali mechanikům či servisním technikům v Agromexu, kteří mají ambice růst a rozvíjet se? 

Co byste řekli potenciálním uchazečům o pozici mechanika v Agromexu? Proč by se měli přihlásit právě teď? 

Zpět na seznam

Mechanici Agromexu 

Magazín  |  26. 03. 2024

Na exkurzi ve Fendt závodě v Marktoberdorfu 

Agromex 2024 

Magazín  |  26. 03. 2024

Setkání zaměstnanců, kde se spojila práce,  hra a firemní vize 

Silvie Holečková

Magazín  |  26. 03. 2024

Překonávání výzev a růst ve vedoucí roli v Agromex 

Více novinek a akcí
 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc