Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

1100 VARIO MT

Nejsilnější traktor všech dob!

1100mt

Vítěz v hodnocení amerických farmářů!

Je to tak. FENDT VARIO 1100 MT Gen1 má ve svých řadách nejsilnější traktor na planetě s plynulou převodovkou Vario. Je jím Fendt 1167 Vario MT. S 55 koňmi navíc pro obsluhu náročných přídavných zařízení. Není to ale síla motoru, která činí ze strojů FENDT VARIO 1100 MT Gen1 Herkuly mezi traktory. Jsou to pásy! I malé děti – respektive chlapečci – tuší, že pískovištěm snáze než na sebevětších pneumatikách projedou s pásáky. A že kdo chce na zemědělských polích a lučinách v každé bitvě o jakýkoli plod země zvítězit, pásy prostě musí mít!

1100mt vario

1100mt vario2

Pro koho je Fendt Vario 1100 MT Gen1 nejlepší aneb Proč jít do pásáku

Nejlepší je pro ty, pro něž je i nejvíc málo. Pro ty, kdo chtějí být vždycky a všude ve všem první. A samozřejmě pro ty, kdo mají na starosti pozemky s extrémně náročnými povrchy. Prostě takové terény, se kterými by měly i tanky problémy. Strmé, bahnité, vodami, kamením, ledy či jílem pokryté ap. S FENDT VARIO 1100 MT Gen1 nemusejí čekat, až se případně příroda či počasí umoudří, prostě na rozdíl od hůře vybavené konkurence vyjedou do pozemní sloty, do které by ani sebesilnější kolový traktor nikdo nevyštval.

TŘINÁCTERO NEJ Fendt Vario 1100 MT Gen1

 1. 2 supermanské motory na výběr: MAN 15,2 l + MAN 16,2 l s výkonovou rezervou pro přídavná zařízení (pro supernáročné).
 2. Fendt iD – nízkootáčkový motor pro maximalizaci výkonu a minimalizaci spotřeby (jmenovité otáčky: 1700 ot./min, 40 km/h při 1550 ot./min).
 3. Hydraulicky poháněný ventilátor nezávislý na chodu motoru. Minimalizace spotřeby a hlučnosti. 
 4. Nová kabina se všemi vymoženostmi nejluxusnějších kokpitů FENDT (FendtONE, špičková ergonomie v každém detailu).  
 5. Možnost zátěže vysoko nad hranicí současných nadstandardů – od 19, 5 t do 27 t.
 6. Mobile Track – revoluční (bezzubý) koncept pohybu pásů. Výsledek 30 let vývoje. 
 7. Nový bezúdržbový koncept zavěšení podvozku = maximalizace kontaktu s terénem (trakce), nejvyšší jízdní komfort. Dokonale ovladatelné odpružení SmartRide+.
 8. Jedinečné dvoubodové odpružení kabiny = stejně pohodlná jízda jako ve špičkovém kolovém traktoru.
 9. Volitelný hydraulický systém vyrovnávání zátěže.
 10. Minimalizace vibrací všeho druhu.
 11. Nová vysoce výkonná hydraulika. Dvě čerpadla (až 440 l/min), dva nezávislé hydraulické okruhy, nové průchodnější bezúnikové ventily. Interval údržby 2000 h či 2 roky.
 12. Inovované ovládání zadního návěsu. Otočná oj (28 ° v obou směrech) zaručující snazší otáčení, a tím úsporu paliva a delší životnost. Hydraulicky či volně otočná oj na výběr. K třícestnému přípojnému ventilu k dispozici oj se zadním elektrickým zdvihem. 
 13. Naváděcí systém VarioGuide ve standardu. Korekce s přesností až 2 cm. Volitelný VarioGuide Contour Assistant. 

 

EXTRAVYCHYTÁVKY PÁSÁKU

Jedinečný systém odpružení

Je dán čtyřmi prvky: 

ConstantGrip

Co je Bogie in Bogie? Ne, není to nový oslavný tanec zemědělců. Jde o označení kyvadlového zavěšení středních podpěrných kladek v rámu pásu. Právě díky nim stroj (potažmo pás) snadno zdolává jakékoli terénní či jiné nerovnosti jak na polích, pastvinách apod., tak na cestách a silnicích. Právě kyvadlový systém se postará, aby byl kontakt pásu se zemí vždy maximální. A je-li maximální styk s podkladem, je nejoptimálnější také rozložení hmotnosti stroje po celé ploše pásu. Kyvná vodicí kola navíc tlačí odvalovaný pás k zemi. Že mají co dělat? Jistě. Proto jsou také extrémně odolná. Jejich odvalovací plocha je na ocelovém středu ošetřena speciální polyuretanovou směsí, která chrání proti přehřívání a trhání a prodlužuje životnost vodicích kol do neurčita.

Takového plošného rozložení sil s pneumatikami nikdy nedocílíte… Dosažením maximální možné kontaktní plochy nejen maximálně využijete tahové síly, ale také minimalizujete zhutňování půdy, protože se hmotnost stroje rozloží nejvíc, jak může. 

SmartRide+

Pásový rám je na podvozek třeba zavěsit, upevnit. A je logické, že čím pružnější, flexibilnější toto zavěšení je, o to je i celý stroj „mrštnější“, s o to většími terénními nerovnostmi si poradí. Proto je jedním ze stěžejních benefitů pásového traktoru FENDT VARIO 1100 MT Gen1 právě nově vyvinutý systém zavěšení pásového rámu. Tvoří ho čtyři jedinečné prvky:

 • tlumiče integrované do robustních vinutých pružin,
 • doplňkové hydraulické tlumiče,
 • hydraulické tlumiče a listové pružiny tlumící nárazy a snižující zdvih pružiny,
 • torzní stabilizátor k zajištění příčné stability podvozku.
   

Pro dokonalé vyrovnání stroje ovládáte z kabiny dva hydraulické válce. Což oceníte zejména při práci s těžkým příslušenstvím. Když se vám těžiště přesune přespříliš dozadu, pouhým stiskem tlačítka na loketní opěrce dáte zase vše do pořádku. 

Díky takovému zavěšení je odpružení FENDT VARIO 1100 MT Gen srovnatelné s kolovými traktory. Chcete čísla? Na předním vodicím válci dosahuje zdvih pružiny až 260 mm, válce mohou kmitat až v rozsahu 11 stupňů.

Odpružení kabiny

FENDT VARIO 1100 MT Gen1 patří mezi první sériově vyráběné pásové traktory, které mají kabinu odpruženou dvoubodově, respektive čtyřbodově. Vpředu dvěma gumovými nárazníky, vzadu tlumiči ve dvou vinutých pružinách.

Číslo opět hovoří za vše: Zadní odpružený přesah kabiny dosahuje až 98 mm. Drncání, vibrování, pohupování, natřásání apod. je tak přes pevný zadní můstek citlivě tlumeno. Rychle zapomenete, že jste byli obvykle z pásáků vyklepaní jak nedělní řízek.

Co to pro vás kromě šetření těla znamená? Při vyšších rychlostech – ať už při svižnějších pracích na polích či při přesunech po cestách – už nebudete kmitat tolik jako dřív. Respektive váš stroj. Z hlediska efektivity práce se naopak kmitání citelně a ku prospěchu produktivity zvýší. 

Odpružení sedadla řidiče

Třešinka na sofistikovaném systému odpružení, ovšem s maximálním pocitovým i zdravotním efektem. Za zmínku stojí, že svůj pracovní trůn můžete mít v kůži. Pravé! A s držákem nápojů v opěradle.  

Bezzubý podvozek

Výraz „bezzubý“ je v případě FENDT VARIO 1100 MT Gen1 a dalších modelů pásových traktorů Fendt lichotka. Vyjadřuje totiž jedinečnou vlastnost podvozku: Mobile Track (MT). Starší pásové stroje se neobejdou bez ozubení na hnacích kolech. Ne tak „pásovci“ Fendt. Jak tedy kola s pryžovými pásy hýbou, jak na nich pásy drží? zeptá se nepoučený laik se zkušeností pouze s růžovým tankem číslo 23, který léta „zdobil“ Smíchov, v lepším případě s rolbami na sjezdovkách. Na základě trakčního záběru. Přilnavosti, chcete-li... Velká zadní kola přenášejí síly na pásy přes velkou plochu opásání. Přední kola pásy tlačí ke svému povrchu, čímž je napínají. O „přilnavý tlak“ se postarají hydraulický válec a tlakový zásobník. 

Benefity pásů Mobile Track

 • Plynulejší jízda v sebehorším terénu
 • Maximální styčná plocha pásů a terénu pro maximalizaci pohybového záběru.
 • Zvětšení „přilnavosti“ stroje ke svahům.
 • Lepší manévrovatelnost, nulové zatáčení možné při 0 km/h.
 • Bez starostí o tlak v pneumatikách, citelně snaží vyvažování než u kolových traktorů. 
 • Snížení vibrací, drncání, kmitání, natřásání apod.

 

TECHNOLOGIE

Motory pokroku

Jestli existují motory, které jsou schopné své pasažéry dovézt k lepším příštím, jsou to MAN 15,2 l  a MAN 16,2 l. Ty, které pohánějí všechny modely řady Fendt 1100 MT Gen1. 

Samozřejmě jde o Fendt iD – nízkootáčkové motory pro maximalizaci výkonu a minimalizaci spotřeby (jmenovité otáčky: 1700 ot./min, 40 km/h při 1550 ot./min). S vysokým točivým momentem, snadno akcelerující při zatížení. Se zdvihovým objemem objem 16,8 litru a výkonu 457 až 598 koňských sil.

Čisté spalování

Když spalovat, tak čistě. A úsporně. Systém chlazené recirkulace výfukových plynů cEGR snižuje spotřebu močoviny AdBlue (nádrž 135 l). Nádrž na palivo pojme 1320 litrů. Takže můžete pracovat rozhodně déle, než vám stačí síly. A když už na tankování přece jen přijde, všechna plnicí místa jsou blízko sebe a velmi snadno přístupná, což usnadňuje jak doplňování paliva, tak údržbu. Systém Common Rail se vstřikovacím tlakem až 2500 barů a turbodmychadlo s proměnnou geometrií turbíny dodávají výkon rovnoměrně a dynamicky i při nízkých otáčkách.

Fendt VarioDrive – ta, která dala traktorovým bezstupňovým převodkám jméno 

Jakýkoli traktor bez převodovky Vario už dnes nejspíš ztrácí právo říkat si traktor. Je jako pivo bez pěny či bez ucha džbán, jak se zpívá ve známém songu. Proto ho nikdo nemůže mít doopravdy rád, vydržet s ním ve funkčním plodném svazku. Ovšem originální převodovka Fendt VarioDrive je stále ta jediná pravá na celý život. 

Ze strojů Fendt 1100 Vario MT Gen1 navíc dělá unikáty. Jde totiž o první pásové traktory, které ji mají. Inženýři převodovku inovovali a vylepšili „na míru“ speciálních požadavků pásáků. Proto můžete při jízdě vždy hovořit o požitku. Ať už se na pásech přesouváte rychlostí 0,02 km/h nebo 40 km/hod. Či jakoukoli jinou v tomto rozmezí. 

Stejně jako například kolový Fendt 1000 Vario má i FENDT 1100 VARIO MT Gen1 dva velké nezávislé hydromotory. Když druhý nepracuje (hydraulika) – třeba při jízdě –, vypne se. Neplete se hnací soustavě do práce… Vypnutí paradoxně vede ke zvýšení tažné síly. Když přejíždíte mezi poli, není třeba měnit rychlostní stupeň. Co jízda po silnici? Máte z ní s pásákem obavy? Zbytečně. Právě díky převodovce VarioDrive a nízkým otáčkám klidně pofrčíte po asfaltkách i 40km rychlostí při otáčkách jen 1550/min. 

V chládku, ať se děje cokoli – Concentric Air System (CAS)

O nedostižně nepřetržitě optimální chladicí výkon se stará Concentric Air System (CAS). Jak to dokáže? Díky samostatnému hydraulickému pohonu, který není ani trochu závislý na počtu otáček. Prostě ochlazuje všechny tepelné výměníky současně stlačeným vzduchem. Na rozdíl od běžných ventilátorů nasává studený vzduch. Ten je hustší, takže dokáže absorbovat víc tepla. „Hustá“ je i ventilátorová vrtule. Mezi lopatkami má rozestup maximálně 1–2 mm, takže si dovedete představit sílu „fuku“, jakou studený vzduch výměníky prohání. Dobrou zprávou je rovněž fakt, že i když CAS pracuje naplno, může ještě přidat. Má rezervy pro případ extrémních podmínek. Pracovních i teplotních. Systém CAS je samozřejmě k dispozici také s reverzibilním ventilátorem. 

Hydraulika na druhou

Dvě čerpadla Load Sensing (2 x 220 l/min) hravě obslouží dva nezávislé okruhy už při 1700 otáčkách. Dva okruhy oceníte zejména při práci s přídavnými zařízeními s odlišnými požadavky např. na natlakování a průtok oleje. Třeba takový ventilátor sečky vyžaduje nižší tlak… Můžete mu ho dopřát. Ostatní systémy kvůli němu není třeba „násilně“ přiškrcovat, a snižovat tak účinnost chlazení.

 

POHODLÍ

Z bláta do bažiny luxusně


Jedním prstem

FENDT 1100 VARIO MT Gen1 je stroj, jehož kokpit je srovnatelný s pracovním pokojíkem v pětihvězdičkovém raketoplánu. Vše máte pod palcem a na očích díky systému TMC (Tractor Management Centre). Letmými „ťuky“ na oblíbenou multifunkční loketní opěrku děláte velké věci. Varioterminál s úhlopříčkou 10,4" vám nepřehlédnutelně ukazuje, jak na tom stroj je. Navíc nabízí snadné změny nastavení čehokoli.  

Směr jízdy lze měnit řadicí pákou, převodové stupně tlačítky na ní. Tlačítkové je rovněž ovládání hydraulických ventilů… Manipulace s dotykovým mobilem je proti ovládání stroje FENDT 1100 VARIO MT Gen1 namáhavá a krajně složitá.

I papírování

K dispozici je také další software pro správu – proslulý FendtONE (VarioDoc Pro?). Díky němu jste stále v operativním spojení s „velíny“. A ony s vámi. Pracujete a dokumentujete (papírujete) současně. Automaticky. Již nikdy žádné výkazy práce a komunikační šumy! Pokud byste snad chtěli mysli dopřát chvilku oddechu, klidně můžete. Povede vás telemetrické řešení Fendt Connect. Což je ovšem jen zlomek z usnadňovačů práce, které vám SMART FARMING nabízí. Při vší úctě se odvažujeme tvrdit, že FENDT VARIO 1100 MT Gen1 bude nejinteligentnějším a nejschopnějším členem vašeho kolektivu. A že mu bude na vašem pohodlí záležet úplně ze všech nejvíc!

Ticho léčí

V kabině FENDT 1100 VARIO MT Gen1 si ho dopřejete v nejvyšší dosažitelné míře (hlučnost nepřekračuje 67 dB). S rozhledem a nadhledem, které vám umožní pouze čtyřsloupková kabina. Dále šikmá přední kapota a konstrukce pro případ převrácení (ROPS). Situování kabiny do zadních partií stroje je dalším faktorem zajišťujícím bezchybný výhled na tažnou lištu a prostor za traktorem. Jsou libo z kabiny ovládaná zpětná zrcátka? Můžete je mít. Abyste se prací nepřehřáli (či dokonce neopotili a následně neoprudili) se postará nový systém klimatizace s expanzním ventilem TXV.

 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc