Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Fendt 200 Vario

Má všechno, co má traktor mít, aby pro vás mohl dřít

200

Fendt 200 Vario

Co by byla řada Fendt 200 Vario, kdyby to byla žena? Menší, dobře stavěná, s poněkud níže položeným těžištěm, ale o to stabilnější. Přitom obratná jako ještěrka a flexibilní v každé situaci. Pracovitá, spolehlivá, výkonná, věrná, odolná. Za všech okolností zachovávající klid, i když byste jí toho naložili sebevíc. Slušně vychovaná, tichá, intuitivně ovladatelná... Velmi spořivá, ale nikdy nešetřící na vašem pohodlí. Se sympatiemi k pokročilým technologiím, ovšem bez tendence to s nimi přehánět. A s nabídkou tří variant výbavy (Power, Profi, Profi+). Kdo by takovou nechtěl?!

200 vario

200vario zevnitr

Stroje Fendt 200 Vario jsou ty pravé PRO:

 • menší až středně velké farmy s pastvinami
 • pěstitele pícnin a speciálních plodin
 • práce v kopcovitém až hornatém terénu
 • komunální sektor (města, obce, silničáři, ...)

Fendt 200 Vario ... A svou práci hned uvidíte v lepším světle!

Ve všech ohledech. Řada Fendt Vario se mimo jiné toho vyznačuje exkluzivní výhodou: Ani omylem nemusíte mít všech pět pohromadě, abyste všechno zvládli na jedničku. Úplně vám stačí jeden. Nabízí vám totiž 5 modelů (207, 208, 209, 210, 211 DP) ve výkonových třídách od 79 do 124 k. Navíc již tradičně ve třech konfiguracích (Power, Profi, Profi+). To by bylo, abyste si pro sebe nevybrali ten pravý! 

DEVATERO PŘEDNOSTÍ FENDT VARIO 200

 1. Komfortní kabina se 100° panoramatickým výhledem.V šestisloupkové kabině vidíte do všech stran. 
 2. Pracovní místo řidiče FendtONE: intuitivní ovládání, 10" palubní deska a konzole. V kokpitu máte vše na dosah i na očích. Jemnými pohyby dvousměrného multifunkčního joysticku doslova hýbete Zemí (nebo spíš zemí,  či po zemi?). Podle sebe, protože tlačítkům můžete přiřadit funkce, jak jste zvyklí. A je-li vám jeden displej málo, lze si přiobjednat také druhý, ale už i dotykový terminál a pro změnu ještě větší (12").
 3. Fendt DynamicPerformance: chytré zvýšení výkonu. Koně navíc? Proč ne! Pro případ potřeby zvýšeného výkonu jich má pro vás systém Fendt DynamicPerformance pod kapotou v záloze až dalších 10. Netřeba zvýrazňovat, že víc koňských sil zvládne víc. Kvantitativně i kvalitativně. Ve 211 Vario při jakékoli rychlosti.
 4. Comfort: přední tříbodový závěs s perfektním ovládáním. Umožní vám rozmanité polohování a díky konstantní výšce nejlepší kvalitu posuvu. Hmotnost přídavných žacích strojů či pěchu se přenáší na přední nápravu. Co z toho? Lepší trakce a rozjezdy do svahů. 
 5. Automatická převodovka Vario = úspora až 7 % času a 9 % nafty. Za 5000 motohodin směle ušetříte až 6500 l paliva. Poděkovat za ně můžete plynulé převodovce, která se stará, abyste jak vy, tak motor vždy jezdili a pracovali optimálněí, tedy ekonomickyou při vámi zvolené rychlostíi.  
 6. Vysoká stabilita v jakkoli nestabilních podmínkách. Se strojem Fendt 200 Vario můžete směle vjet na šikmou plochu. Umožňuje to nízko položené těžiště. Nahrávají mu dokonalá trakce, pohon všech kol, inteligentní plynulé volby vhodných otáček převodovky Vario, systém TMS (Tractor Management System), … Žádný svah a ni jiný sešup pro vás zkrátka nebude příliš strmý. 
 7. Perfektní modularita s Power, Profi a Profi+. Fendt 200 Vario je univerzální pro práce všeho druhu, ale vyhrazuje si vysoce individuální přístup z hlediska vašich specifických potřeb. Než si tuto pracovní oporu odvezete domů, nastavíte si ho doslova na míru. Vybíráte ze 160 položek výbavy a 70 typů pneumatik, pásů,  a rozchodů kol. 
 8. Odpružení přední nápravy se stabilizátory (podporou proti převrácení). Pohodlí, bezpečnost, možnost zrychlení (až o 7 %) pro vyšší výkony i tam, kde by jiné stroje musely razantně zpomalit. Pro přesné vedení čelního přídavného zařízení lze nápravu zaaretovat v ideální poloze. Například s paletizačními vidlemi a dalším těžkým nářadím tak můžete směle operovat i na strmých stráních.  
 9. Bezkonkurenční vedení v liniích Fendt Guide. Jízda jako podle pravítka. Na centimetr. Přesnost totiž nezávisí na vašem oku a umu. Navádí vás RTK, tedy Real Time Kinematic, což je kinematické určování polohy v  reálném čase. Ve vašem stroji se ovšem jmenuje Fendt Guide. Rozšířit ho můžete o další chytré a průrazně inovativní systémové aplikace jako SectionControl, VariableRateControl, Contour Assistant a Task Doc. Když to hodně zjednodušíme, kdo je má a využívá, teoreticky by si na lánech mohl dát šlofíka. Samozřejmě nesmí. Ale je dobré, když víte, že někdo bdí, pokud třeba nejste úplně v  kondici. Navigaci Fendt Guide máte jako možnost ve všech strojích značky Fendt, takže – máte-li jich víc – mohou úspěšně spolupracovat.

TECHNOLOGIE

Úsporný motor plýtvající výkony

Vodou chlazený, tříválcový AGCO Power (AP 33 AWI) se chlubí čtyřventilovou technologií. A ryzím dvoustovkovým charakterem, protože byl vyvinut speciálně pro řadu Fendt 200 Vario. Byť odvádí vysoké výkony, udivuje velmi klidným a kultivovaným chodem. Jeho kompaktní konstrukce přispívá k nadstandardní obratnosti a ovladatelnosti stroje. Je prostě malý, spořivý, slušně vychovaný a náramně šikovný. 

Doping ticha a síly
Kdo může za klidné a překvapivě tiché vrnění motorů řady 200? Na otáčkách nezávislý vysokotlaký vstřikovací systém Common-Rail (1800 barů), elektronická regulace EDC 17, výkonné turbodmychadlo Wastegate, hydraulicky ovládaná zdvihátka pro automatické nastavení vůle ventilů a stabilní volnoběžné otáčky s inteligentní regulací za klidu (komfortní chování, klidné spouštění PTO).

Doping vaší peněženky i životního prostředí
Kdo nechce zažít finanční „absťák“, musí si zajistit pravidelné dávky úspor. AGCO Power v tomto směru nikdy nezklame. Promyšlená kombinace jeho technologií je zárukou 100% hospodárnosti práce. K citelnému snížení spotřeby přispívá například cílené ochlazování zpětně vedených spalin, anebo  elektronicky řízený ventilátor Visctronic. O přínosech vysokotlakého vstřikovacího systému nemluvě. Níže hodinových nákladů na provoz ve vás bude den co den vyvolávat příjemné pocity.
S emisním stupněm 5/TIER IV final se vám rovněž bude zelenat ekosvědomí. Víte přece, že spaliny upravujete takřka do poslední molekuly. S pasivním DPF, SCR a DOC (katalyzátor oxidace nafty) na sloupku A...

Stále v pracovním rauši 
Možná jste zvyklí co chvíli hlídat, zda vám nedochází šťáva. Tak si pohovte. Traktory řady 200 Vario vám to umožní dílky objemným nádržím na 125 l nafty a 16 l AdBlue. Navíc s předfiltrem s termostatickým ventilem, díky umístění u A- sloupku snadným doplňováním a vyšší provozní bezpečností při nízkých teplotách. 

ZLATÝ HŘEB – PLYNULÁ PŘEVODOVKA VARIO

Ta, která dala všem ostatním svého druhu jméno
Jak všichni víme, plynulá převodovka Vario je ta, podle které začali pojmenovávat své obdobné převodovky také ostatní výrobci. Originál je ale vždycky jenom jeden: Fendt.
Co od převodovky Vario čekat? 

 • Samozřejmě například hladkou a k půdě maximálně šetrnou jízdu.
 • Snadné ovládání pomocí TMS (Tractor Management System). Neřadíte, nestaráte se o stupně a rozsahy, jen se vezete. Jako v tramvaji.
 • Olej měníte až po 2000 hodin a nepotřebujete žádný speciální.
 • Užíváte si svižný a ladný rozjezd od „ultraplazivé“ rychlosti 20 m/h po 40 km/h.
 • Máte jistotu konstantních otáček vývodové hřídele při různých rychlostech.
 • Směr vpřed a vzad měníte bez opotřebení převodovky díky naklopení hydraulického čerpadla a hydromotoru.
 • Žasnete nad plynulostí přenosů síly při změnách rychlosti, couvání do svahu a podobně.
 • Využíváte automatické kontroly limitu zatížení, které za vás bude stroj vést co nejefektivněji za všech okolností. Pokud ale máte jiné preference, vy jste v traktoru pán! 
 • Tempomat vám spoří palivo i energii... 
 • To nemá cenu vypočítávat, to chce vyzkoušet!
   

POHODLÍ

V kabině dobře, tak co doma

Pohodlí pro nejdelší nohy
Jak je možné, že se do kabiny pohodlně vejdou sebedelší nohy? Může za to nové konstrukční řešení, které tunel převodovky odstranilo do pryč. Podlaha je krásně plochá. Na spaní to asi nebude, ale z hlediska tělesného komfortu jde o přestup na vyšší, respektive plošší level. Veškeré ovládání máte po pravici. V prostoru pro nohy už nic.
Spolu s výškově a podélně nastavitelným volantem a vzduchem odpruženým luxusním sedadlem tak máte jistotu správného, zdravého a nevysilujícího sezení.

Ticho a vzduch léčí
Ač prostorná, není kabina strojů 200 Vario žádný open space. Proto v ní lze zajistit optimální pracovní klima. Výkonné větrání, přesně nastavitelné topení, na přání klimatizace, hladina hluku nižší než na Václaváku. 

Někdy není dobře člověku samotnému
Možná občas v kabině zatoužíte po společnosti, po spolujezdci. Máte ho kam posadit. Sice si nebude hovět tak vypjatě pohodlně jako vy, ale špatně se mu rozhodně sedět nebude. Když neřídí, tak co by chtěl…

Jedete, vidíte, zvítězíte
Kdyby se špioni mohli rozhlížet z vašeho kokpitu, jistě by odhalili každé spiknutí. Neutekla by jim ani myš. Viděli by totiž na všechny strany. Prosklení je takřka skleníkové a sloupek volantu tak štíhlý, že ani malinko nepřekáží ve výhledu. A když pracujete s nakladačem ve vyšších sférách, hledíte do výšin střešním oknem. 

Odpružení kabiny na přání
Pokud jste tak trochu princezna na hrášku, jistě uvítáte nabídku odpružení kabiny. To již zmírňuje drncání, otřesy a rázy takřka na nulu, takže si budete plout krajinou jako na obláčku. 
 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc