Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Fendt 200 V/F/P Vario

Lehký. Silný.Chytrý.

200vfp

Specialista pro specialisty

Ne každý orá rodné širé lány. Mnozí obhospodařují vinice, chmelnice, sady, zahrady, parky, pěstují chřest, jahody... Činí se ve velkých sklenících, školkách. Nepotřebují běžný traktor, ale SPECIÁLNÍ. Takový, který by respektoval specifika plodin, o něž pečují, uměl to s nimi. A to nejen rozměrově, ale také svými dovednostmi. Aby se k němu dala připojit zařízení k obhospodařování té které plodiny. Aby byl k rostlinám i plodům stejně citlivý a ohleduplný jako lidské ruce, dokázal je plnohodnotně nahradit. 

Právě pro ně se zrodil úzkorozchodný Fendt 200 V/F/P Vario. Užší a s vícero možnostmi připojení různých typů přídavných zařízení, tedy specializovaného „vercajku“ pro každou z obhospodařovaných kultur. Matka těchto strojů je tradiční rozměrově kompaktnější řada Fendt 200 S Vario. Její děti – pojmenované V a F a P – však vývoj obdařil řadou specializovaných dovedností. 

Že šlo o trefu do všech řádků a záhonů, potvrdila řada ocenění.
Například Fendt 211 V Vario získal v roce 2021 titul Traktor roku (ToY) v kategorii Best of Specialized. 

200vfp vario

vfp 200

Jak se liší bratři V, F a P? 

 • Fendt 200 V Vario: Je úzkorozchodná klasika s high-tech charakterem. Co se týče štíhlosti, hotová Twiggy. Šíře nejvychrtlejší modelky začíná na 1,07 m.
 • Fendt 200 F Vario: Twiggy po obědě. Celková šířka modelů začíná až na 1,32 m, navíc na šíři o 10 cm přibrala i kabina. Rozměr zadní pneumatiky ovšem nepřesahuje 28".
 • Fendt 200 P Vario: Největší Otesánek. Celkově má na šířku minimálně 1,60 m, což je mj. dáno širšími nápravami. Kompenzuje to vyšší zvedací silou.  

Kdo se bez Fendt Vario 200 V/F/P neobejde

Kromě již výše zmíněných vinařů, chmelařů, sadařů, zelinářů, jahodářů, zahradníků a dalších jsou to také specialisté v komunální sféře (chodníky, cestičky, cyklostezky) a v neposlední (pro nás ale poslední) řadě hrobníci.
 

DESATERO STĚŽEJNÍCH PŘEDNOSTÍ FENDT VARIO 200 V/F/P

Ať pěstujete cokoli, s Fendt 200 V/F/P Vario vám to vyroste
Musíte si ovšem správně vybrat. Fendt 200 V/F/P Vario totiž nabízí pět modelů ve výkonových třídách od 79 do 124 k ve třech konfiguracích. Od Power a Profi až po Profi+. Desatero základních předností se však až na pár extravýjimek vztahuje na všechny. Tak se s ním seznamte.

 1. Prostorná čtyřsloupková komfortní kabina s rozšířeným čelním sklem: oči všude. Nabídne vám vynikající výhled do všech stran i nad hlavu. I v korunách stromů či ve vrcholech chmelnic tak budete moci s vhodným nářadím pracovat opravdu na výši. 
 2. Intuitivně ovládaná pracovní stanice řidiče FendtONE: i s kancelářskou myší: S 10" digitální, displejem a konzolí v podobě loketní opěrky s dvousměrným multifunkčním joystickem. Veškeré ovládání doslova pod palcem pravice. Na jediném pravém místě. Funkce jednotlivým tlačítkům přiřadíte podle svých zvyklostí, takže nikdy žádné nebudete hledat. Jen sáhnete tam, kde víte, že potřebné tlačítko máte. Komu bude jeden displej málo, na přání mu zabudujeme druhý terminál – 12" (Profi, Profi+). FendtONE navíc vaší kabině přiřazuje další roli, a to kancelářskou, administrativní. I když sedíte za volantem, jako byste seděli ve velíně. Postará se o vše: od řízení po zasílání „pracovních výkazů, zpráv o stavu stroje apod. O komunikaci ani nemluvě. 
 3. Souvraťový management Fendt TI Auto Systém: neváhej a netoč. Otáčení na souvrati už může probíhat téměř bez vašeho angažmá. Systém bude otáčet za vás. Pomůže mu v tom volitelně zabudovaná kamera a software, do kterého zadáte požadované dráhy stroje a potřebné pokyny pro výkon opakujících se pohybových úkonů.
 4. Ochranný filtr kabiny 4. kategorie na přání: ani smítko. Nelekejte se, 4. kategorie je ta lepší, vyšší. Není to jako u bytů, spíš jako hvězdičky u hotelů. Tyto čtyři vám zaručí plnění normy EU EN15695, což znamená, že na vás v kabině budou krátké jak prach, tak kapalné pesticidy a aerosoly. Ani alergici se tudíž nemusejí obávat pracovního nasazení.
 5. Fendt DynamicPerformance: koně navíc pro případ potřeby. Nějaký ten kůň navíc, je-li potřeba vyšší výkon, se hodí. Zde je pod kapotou máte schované do „foroty“. Model 211 Vario je v případě zvýšené spotřeby ostatních spotřebičů vypustí při jakékoli rychlosti, čímž vám zvýší výkon až o 7,4 kW (10 k).
 6. Odpružení přední nápravy se stabilizátorem: vyšší pracovní tempo bez rizika převrácení. Kdo má na přední nápravě stabilizátor, může si v terénu dovolit víc. Pracovat rychleji až o 7 %, navíc bezpečněji. Nápravu je kromě toho možné zaaretovat v právě potřebné poloze, která je ideální pro aktuálně používané čelní nářadí. Ani v nejstrmějších svazích se tak s nejtěžším přídavným zařízením nemusíte bát, že vám „ujedou nohy“ nebo to obrátíte „na budku“.
 7. Variabilita díky volbám Power, Profi a Profi+: co traktor, to originál. Každý jsme jiný, každé pracoviště je jiné. Proto každé potřebuje trochu jiný traktor. No problem. Více než 160 volitelných položek na přání a 70 variant pneumatik a rozchodů kol vám umožní poručit si, jak přesně má váš stroj vypadat, aby zvládl i nejspecifičtější úkoly, které mu zadáte.
 8. Zadní tříbodový závěs s regulací odlehčování (V/F): pohyblivý zadek. „Pohni zadkem!“ je pokyn, který váš traktor neuslyší. Hýbe jím totiž automaticky podle toho, po čem jede. Zvedá ho a spouští podle obrysů terénu. Přejíždíte z roviny na svah, ze svahu na rovinu? Zadek o terén ani neškrtne. Prostě se popozvedne a zase klesne. Jako by měl oči...
 9. Tři možnosti hydraulických připojení: pro přidělání čehokoli na kteroukoli stranu. Přídavná zařízení můžete připojit vpředu, vzadu a v mezinápravovém prostoru. Podle toho, co zrovna děláte a kde je nářadí třeba použít. Dokonce můžete přídavná zařízení kombinovat, používat třeba dvě až tři najednou! Mezi nápravami čeká na styk 5 dvojčinných ventilů vpravo a 2 vlevo. Hydraulika je samozřejmostí, centrální připojení Power Beyond volitelné. Připojovací prostor je velkorysý (šíře 45 cm), takže při instalaci zařízení určitě nebudete cpát „tlusté do tenkých“ či se strefovat na stopadesátkrát.
 10. Hi-tech hydraulika s až 8 ventily: síla tekutin. Nechte natéct do ramen svého nařadí sílu stlačených hydraulických tekutin. Čerpadla je do nich dvěma ovládacími okruhy pustí rychlostí až 119 l/min, a to až 8 ventily v mezinápravovém prostoru. S tím, že každý průtok můžete regulovat zvlášť. Funkce na přání Power Beyond vám umožní nastavit jeden ventil jako prioritní a další k němu volně dle libosti přiřazovat. 

MOTOR A TECHNOLOGIE

Expert na úsporné výkony
Vodou chlazený, tříválcový AGCO Power (AP 33 AWI) se chlubí čtyřventilovou technologií. A ryzím dvoustovkovým charakterem, protože byl vyvinut speciálně pro řadu Fendt 200 Vario. Byť odvádí vysoké výkony, udivuje velmi klidným a kultivovaným chodem. Jeho kompaktní konstrukce přispívá k nadstandardní obratnosti a ovladatelnosti stroje. Je prostě malý, spořivý, slušně vychovaný a náramně šikovný. 

Tichá síla pomoci
Kdo může za klidné a překvapivě tiché vrnění motorů řady 200? Na otáčkách nezávislý vysokotlaký vstřikovací systém Common-Rail (1800 barů), elektronická regulace EDC 17, výkonné turbodmychadlo Wastegate, hydraulicky ovládaná zdvihátka pro automatické nastavení vůle ventilů a stabilní volnoběžné otáčky s inteligentní regulací za klidu (komfortní chování, klidné spouštění PTO).

Ve znamení perfektní hydrauliky
Dokonalá hydraulika je jednou z předních předností modelů řady V/F/P. Není divu, specializované pěstební práce vyžadují speciální přídavná zařízení. Mnohdy různých – pro řadu rozmanitých úkonů. Proto se hydraulické systémy V/F/P pyšní flexibilitou a krajní promyšleností. Na systém DODO (DOdělej DOma) směle zapomeňte. Hydrauliku si s traktorem přivezete dotaženou do posledního detailu. Dva obvody se postarají, aby ani kapka hydraulické síly nebyla vynaložena nazmar. Intervaly výměny oleje jsou sympaticky dlouhé. Průtok tandemovým čerpadlem 75 l/min (42+33 l/min.) se sčítá automaticky. Veškerou hydrauliku ovládáte multifunkčním joystickem. Každý ventil vám nabídne nespočet nastavení. A tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat... V hydraulice jsou zkrátka V/F/P číslo 1.

Šetří práci i náklady
Bez pravidelné péče se při sklizni se zlou potážete. S úsporami je to stejné. Je lepší šetřit průběžně než razantními ořezy. AGCO Power v tomto směru nikdy nezklame. Promyšlená kombinace jeho technologií je zárukou 100% hospodárnosti práce. K citelnému snížení spotřeby přispívá například cílené ochlazování zpětně vedených spalin, anebo elektronicky řízený ventilátor Visctronic. O přínosech vysokotlakého vstřikovacího systému nemluvě. Níže hodinových nákladů na provoz ve vás bude den co den vyvolávat příjemné pocity.
S emisním stupněm 5/TIER IV final se vám rovněž bude zelenat ekosvědomí. Víte přece, že spaliny upravujete takřka do poslední molekuly. S pasivním DPF a DOC (katalyzátor oxidace nafty) na A-sloupku, SCR na výfukovém potrubí...

I  200 V/F/P Vario potřebuje pít
Aby jeho síly neuvadly, vozí šťávu v nádržích o objemu 68 l nafty (83 l volitelně) a 16 l AdBlue. Navíc s předfiltrem s termostatickým ventilem, díky umístění u A- sloupku snadným doplňováním a vyšší provozní bezpečností při nízkých teplotách. 

PLYNULÝ RŮST PLODIN S PLYNULOU PŘEVODOVKOU Vario -  Tou, která dala všem ostatním svého druhu jméno
Jak všichni víme, plynulá převodovka Vario je ta, podle které začali pojmenovávat své obdobné převodovky také ostatní výrobci. Originál je ale vždycky jenom jeden: Fendt.
Co od převodovky Vario čekat? 

 • Samozřejmě například hladkou a k půdě maximálně šetrnou jízdu.
 • Snadné ovládání pomocí TMS (Tractor Management System). Neřadíte, nestaráte se o stupně a rozsahy, jen se vezete. Jako v tramvaji.
 • Olej měníte až po 2000 hodin a nepotřebujete žádný speciální.
 • Užíváte si svižný a ladný rozjezd od „ultraplazivé“ rychlosti 20 m/h po 40 km/h.
 • Máte jistotu konstantních otáček vývodové hřídele při různých rychlostech.
 • Směr vpřed a vzad měníte bez opotřebení převodovky díky naklopení hydraulického čerpadla a hydromotor.
 • Žasnete nad plynulostí přenosů síly při změnách rychlosti, couvání do svahu a podobně.
 • Využíváte automatické kontroly limitu zatížení, které za vás bude stroj vést co nejefektivněji za všech okolností. Pokud ale máte jiné preference, vy jste v traktoru pán! 
 • Tempomat vám spoří palivo i energii... 

To nemá cenu vypočítávat, to chce vyzkoušet!

POHODLÍ

Co je malé, to je hezké... A může být i pohodlné!

V rámci možností prostorná kabina
V kabinách řady V/F/P si samozřejmě odzemek nezatančíte. Jsou však tak chytře nadesignované, že vám to ani v nejmenším nebude vadit. Prostor zvětšuje také geniální konstrukce průvlaků kabelového vedení vzadu a vpředu.
Perfektní výhled do všech stran je samozřejmostí i díky prodlouženému čelnímu sklu a minimálnímu (4) počtu sloupků. Všechna okénka  – kromě předního – jsou otevíratelná. Kabina „sedí“ na silent blocích, takže se nemusíte obávat žádného natřásání. A nastupování či vystupování? Bezpečné, pohodlné a vylepšené! Vlevo i vpravo.

Vyzkoušejte všechny polohy
Takřka vše, na co se v kabině podíváte i nepodíváte, je totiž polohovatelné. Všemi směry. Od sloupku řízení (ovládání pedálem) spolu s 10˝ centrální palubní desku s přehledným zobrazením provozních ukazatelů.

Ergonomie v první řadě
Vše je také ergonomické, tedy odpovídající tělesným rozměrům průměrně rostlých jedinců. Že nejste žádný průměr? Proto je v kabině spousta nastavovátek, kterými si vše upravíte přesně na své míry. Ergonomický je samozřejmě také joystick, kterým proporcionálně ovládáte hydrauliku. A hlavně žádný tunel, který vám zavazí mezi nohami… 

Skvěle filtrovaná vůně venkova
A nejen ta. Jak už bylo uvedeno výše, kabinu lze na přání dovybavit ochranným filtrem kabiny 4. kategorie, jehož zásluhou k vám nepronikne nic, co by nemělo. Natož výpary z kapalných hnojiv...

Světlo, teplo, vzduch
Životní prostředí v kabině si v podstatě vytváříte sami: volbou požadovaného vybavení. Někomu stačí standardní ventilační a topné systémy, jiný se přikloní ke klimatizaci. Zajímavá je nabídka nastavitelného dosvitu ve tmě. Pokud chcete vědět, jak je venku, informuje vás ukazatel vnější teploty.

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc