Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

sená

FEND TIGO XR/CR/PR

Vypěstovat je jedna věc. Posekat či jinak oddělit od pokladu další. Dostat z pole třetí. Někdy fatální. Bitva projetá ve finále je ta nejbolestivější. FENDT TIGO byl vyvinut, aby byly vaše koncovky vždy vítězné! Sebere z pole či louky až neuvěřitelnou nálož čehokoli, odveze a vyloží, kde je třeba. Nebo TIGO využijete pouze jako futuristický valník. Napěchujete ho až po plachtu... A trádá s tím někam pod střechu, do silážní jámy nebo jinam. Vždy takřka bezpracně, maximálně šetrně k tomu, co zrovna převážíte, rychle a s minimálními provozními náklady.
 

senáž12

senáž1

Kdo FENDT TIGO XR/CR/PR potřebuje

Zemedělci a farmáři. Velcí, malí i střední. Bioplyňáci, koňáci a další. Každý, kdo potřebuje ze svých pozemků ze země něco s co nejmenšími časovými náklady co nejšetrněji sbírat a odvážet.
 

JEDENÁCTERO NEJ sběračů a přepravníků FENDT TIGO XR/CR/PR

 1. Velký ložný objem 31 m³ až 54 m³ (DIN) 
 2. Lehká kompaktní konstrukce (úspora paliva, ohleduplnost k půdě)
 3. Snadné úpravy míry tlaku lisování z kabiny na ovládacím displeji
 4. VarioFill – multifunkční výklopná stěna (80 °) 
 5. Minivzdálenost mezi sběračem a řezacím rotorem. Sladěné otáčky = optimální plynulý posun rostlinné hmoty + perfektní zachování její kvality 
 6. Přímý, bezúdržbový a odolný pohon, všechny součásti v olejových lázních
 7. Paralelní provoz ISOBUS, ovládání joystickem, varioterminálem či terminálem senážního vozu
 8. TIM (Tractor Implement Management) – funkce umožňující řídit FENDT TIGO XR a VR traktorem  
 9. Volitelný extra široký, hydraulický a vysoce výkonný sběrač
 10. K dispozici s ostřičkou nožů FlexSharp
 11. Nakládání i následná přeprava bez potřeby jakýchkoli úprav přívěsu (felxibilně využitelný i pouze jako valník) 
   

EXTRAVYCHYTÁVKY FENDTU TIGO XR/CR/PR

 • 6 m³ objemu navíc díky pohyblivé přední stěně
 • o 1 metr kratší, takže „skladnější“ a manipulovatelnější
 • rychlejší, protože dovoluje práci i přepravu až v 60 km/h
 • bezkonkurenčně nejvyšší užitečné zatížení a nosnost 

FŮRA VÝHOD

Více než fůra stability
Žádný FENDT TIGO nepřevrhnete. Ani na svazích, ani v zatáčkách. Nebo jen s vypjatou snahou. Stará se o to systém Fendt Stability Control (FSC), který „korbu“ udržuje ve stále stejné poloze, ať se pod ní děje cokoli.

Ve dvou se to lépe sbírá i táhne
FENDT TIGO a traktory FENDT VARIO jsou sehraní parťáci ve všech ohledech. FENDT TIGO svou lehkou kompaktní konstrukcí a hladkým chodem ulehčuje traktorům práci, nemusejí se při součinnosti s kteroukoli z jeho verzí výkonově přepínat. K čemuž přispívá také to, že je přívěs díky revoluční čelní stěně o celý metr kratší, než je u běžných nakladačů a přepravníků tohoto typu obvyklé. 

Ze sběrače valník, jen to hvízdne
Nic není třeba odstraňovat, odmontovávat apod. Ani napínací lana... Jen na rotor nasadit kryt. A můžete převážet, co je libo. Včetně dřevěné štěpky, kukuřice plev či příbuzných. Díky posuvné podlaze také hranaté balíky slámy či sena.
 
PICNETE se, kolik PÍCE seberete
Ne všemi pěti, ale všemi 7 řadami prstů o šířce 1,9 m (PR) až 2 m (XR). Hravě seberete i krátkou a suchou trávu, protože vzdálenost mezi sběračem a řezacím rotorem je skutečně minimální, takže ani to nejkratší stébélko nemá šanci uniknout z dosahu rotujících prstíků .

Setřete konkurenci i počasí super stěrači
Někdy se sbírá špatně. Hmota je třeba moc mokrá. Lepí se na stěrací lišty jako vzteklá. Proto jsou u všech valníků FENDT TIGO stěrací lišty plastové. Což za prvé snižuje třecí odpor a za druhé zaručuje, že bude na lištách ulpívat výrazně méně „sajrajtu“. Vydrží déle relativně čisté.
Je-li pro změnu sbíraná hmota moc suchá, zkrotí ji válcový přidržovač. Přitiskne řádek čehokoli tak, aby ho mohl sběrač snadno sebrat.

Hlínu NEBRAT!
Jasné vedení chrání sběrač před zapíchnutím do země. Navíc lze kopírovací kolečka nastavit tak, aby po vašem průjezdu například travní porost nevypadal jak po nájezdu divočáků, krtků či spršce brokových granátů. Kopírovací váleček vám sice sbíranou hmotu nenamnoží, zato skvěle kopíruje terénní profil. Ať je linie vašich pozemků sebehrbolatější, vždy je od země dost daleko, aby nedošlo i ke sběru toho, o co nestojíte. Počínaje zeminou a kamením. K čemuž přispívá i to, že díky čidlům myslí. Když není co, nesbírá, odpočívá. Necpe se za každou cenu, ale jen když je čím.
 
Oj, oj, oj!
V případě FENDTU TIGO nejde o citoslovce zoufalství, ale nadšení. Regulace oje se totiž postará o přesné nastavení polohy nakládání. Jak to dělá? Pomocí snímače pohybu sběrače. Podle toho, co snímač nasnímá, plynule polohuje oj. Výsledek? Sběrný otvor je stále stejně velký a stále stejně plný. I když jedete svižněji, než je v kraji zvykem, díky perfektní souhře se snímačem oj stíhá.

POHNI, ROTORE
Pohon a rotor jsou dalšími pýchami FENDTU TIGO. Řezná mezera rotoru o šířce pouze 3,5 mm je nejmenší na trhu. Tráva skutečně nemá kam uhnout, kam uniknout. Ledva je do mezer lapena, spirála sedmi řad 25 mm širokých prstů ji seřeže na prvočinitele, aby se jí do prostoru valníku vešlo co nejvíc. Dopraví ji tam podávací plocha větší než 1 m2. Citlivě, aby ji snad nepoškodila. Navíc hmotu předstlačí. Se vzduchem se opravdu tahat nebudete.  

Rotore, oprav se!
Tak daleko, aby se rotor opravoval sám, ještě bohužel technologie nedospěly. Inovátoři se ale postarali, aby byly případné opravy a výměny hotové raz dva. Ať už vám mezi prsty něco vlítne nebo se některý opotřebí víc, než je zdrávo, jednoduše „jetý“ prst vyměníte. Kdyby to šlo tak snadno i s našimi prsty! Ale nejde, tak je do rotoru nestrkejte.

A skvěle se točí!
Co se stará, aby se rotor točil? Vysoce výkonná bezúdržbová hydraulická převodovka v rámu podvozku. Plynule přizpůsobuje otáčky sběrače od 70 do 150/min v závislosti na plodině a podmínkách. Činí tak v olejové lázni... Takže šlape jako po lubrikantu: hladce klouzavě. Nic nedře, neskřípe, nedrhne, nezasekává se. A hlavně: mazivo nikde nekape, a neznečišťuje tak pracně vypěstované a posbírané plody vaší země.

ŘÍZNĚTE DO TOHO! KVALITNĚ!
Čím ostřejší a kratší řez, o to lepší zhutňování, fermentace... FENDT TIGO řeže prodlouženými noži z kalené oceli se speciálně zvlněným ostřím. Potřebujete řezanku zkrátit? Nebo naopak prodloužit? Pohybem jediné páky polovinu nožů zasunete do pomyslné pochvy, čímž délku stébel prodloužíte z 37 mm na 74 mm.  

Trimatic, proti vniku cizích předmětů trik
Ani sebeostražitější jedinci nedokážou ohlídat, aby mezi nože občas nevnikl tvrdý vetřelec. Systém Trimatic se postará, aby se s ním nože nepraly, protože by se tím mohly logicky poničit. Díky pružinám, na něž jsou napojeny, raději flexibilně uhnou. Mezera se tím rozevře, vetřelec propadne na zem... A pružina vrátí nůž do pracovní polohy. Trochu to připomíná výkony Jackie Chana v akčních půtkách. Chybou je, že se výkony hbitých nožů nemůže nikdo kochat. Vše proběhne tak rychle, že to nepostřehnete, ani kdybyste za sběračem běželi a oko z nožů nespustili.

Každý správný muž mění občas nůž
I nože v rotoru FENDTU TIGO je čas od času třeba vyměnit. Tupci musí pryč. Na rozdíl od jiných oblastí života to v TIGU jde snadno, bezbolestně a rychle. Ani nástroje nepotřebujete. Jednoduše „příborník“ vyklopíte. Přes displej v kabině nebo tlačítkem na boku stroje. Nůž volající po výměně odjistíte, vyndáte, vložíte nový... A zase do toho můžete řezat, co to dá.
Kdo rád brousí, objedná si systém FlexSharp. Nabrousí nože přímo ve stroji i bez vyndavání.
 
VarioFill – plňte automaticky, vyprazdňujte automaticky
Kdyby to jen šlo stejně snadno s naším metabolismem! Buďme ale rádi, že si automatické plnění a vyprazdňování stiskem jediného tlačítka můžeme užívat alespoň ve FENDTU TIGO.

Zázračný sběrač díky čelní stěně
Čelní stěna dělá z FENDTU TIGO šampiona jak v jeho sběračské, tak transportní disciplíně. Je lehčí, kompaktnější, obratnější a samozřejmě o neuvěřitelný metr kratší než u konkurentů a výklopná o 80 °. Využitím prostoru nad sběračem vám věnuje 6 m3 navíc. To, že svou konstrukcí umožnila, aby byl tento futuristický valník kratší, jej odlehčila, zmenšila. Prostě z něj udělala nejmenšího vzpěrače, který zvládne mnohem větší užitečné zatížení než běžní vzrostlejší borci. A ještě třeba se senem odjede jak Senna.

Perte to tam pod správným tlakem
Musí to být ten pravý. Čelní stěna zvládá hned dvě 2 funkce: plnicí a předlisovací. Obě na jedničku. Čímž garantuje optimální využití ložného prostoru. Co pro to děláte vy? Prakticky nic. Jen na displeji nastavíte dvoustupňovou automatiku plnění, bezstupňově nastavíte lisovací tlak krmiva. Co nejvyšší tlak samozřejmě namačkáte, když chcete valník „našlapat až po čepici“, nižší, když třeba chcete zabránit nežádoucímu drolení sena. Ledva vám snímače na hydraulických válcích nahlásí, že je natlakováno tak, jak jste si poručili, podlahový dopravník se automaticky posune. Optimální uspořádání dopravních orgánů snižuje potřebu příkonu, a tedy paliva.

Vyprazdňujte uvolněně
Kdo kdy po pracovní směně čistil běžný sběrný vůz od zbytků převáženého krmiva, ví, že o nějakém uvolnění nemůže být řeč. Ne tak u FENDTU TIGO. Tuhle velkou korbičku uklízíte jedním prstem. Zmáčknete vyprazdňovací caflík, otevřou se zadní vrata. Zároveň se rozjedou jak podlahový dopravník, tak čelní stěna. Společně vytlačí všechny zbytky ven... Plynule nastavitelná rychlost posunu vám garantuje nejrychlejší možné vyprazdňování. Pokud potřebujete vyprazdňovat superrychle, nastavíte rychloposuv 25 m/min.

POHODLNÉ OVLÁDÁNÍ
Jako všechny stroje FENDT zvládne i FENDT TIGO XR/CR/PR ovládat i vaše prababička. Pokud si poradí s chytrým mobilem nebo pasiánsem na tabletu, nemělo by jí velení FENDTU TIGO činit potíže. A ještě si bude moci vybrat, zda TIGO ovládat: 

 • přes ISOBUS,
 • přes varioterminal,
 • přes joystick traktoru.

Stojí za to zopalovat, že TIGO zvládne regulovat rychlost traktoru. Přívěs řídí traktor! Jak je to možné? Díky systému TIM (Tractor Implement Management). Mezi námi, prababičce řízení raději nastavte, nemusela by to dát... 

Když jsme u těch starších ročníků: Máte starší traktor bez ISOBUSU? Žádný problém. Prostě do něj dáte terminál FENDTU TIGO. A jakmile vám vydělá na lepší a kompatibilnější traktor, směle přejdete na pokročilejší sytém řízení a manipulace s vícero funkcemi a výhodami.
 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc