Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

hdf

Stroje z vítězné stáje F1 Grand Prix OBRACENÍ

Rychle a zběsile. Tak se suší... Musíte se otáčet. Nejvíc vaše obraceče. Přitom šetrně a čistě, aby to, co jste pracně vypěstovali a posekali, bylo k něčemu. Nezpomalovat v šikanách, držet stopu, neztrácet čas v docích údržbou... Operativně se svižně přesouvat z jednoho polního okruhu na druhý. Abyste v této rostlinářské Velké ceně dojeli do cíle před hnilobou, plísněmi a dalšími soupeři, musejí zkrátka vaše obraceče v podstatě rotovat mnohem rychleji než nějaké přešlechtěné monoposty v reálné formuli 1. Nejméně tak rychle jako FENDT LOTUS, se kterým zvládnete pozobracet až o 50 % více ploch než s méně špičkovými stroji.

asd

twister

SEDMERO NEJ FENDTU LOTUS

 1. Pracovní záběry 7,70 m, 10,20 m a 12,50 m
 2. Jedinečné výkonné prsty (radličky) Fendt
 3. Souvraťové rozmetací zařízení
 4. Otáčky rotoru mezi 400 a 450/min
 5. Odolný rám s bezúdržbovými dvojitými křížovými spoji
 6. Sledovací zařízení Stabilo
 7. Tažené verze: Fendt Lotus 1020 T a 1250 T s pevnou ojí a zadním tříbodovým čepem

Obecné parametry

Parametry
Rok výroby 2023
Stav 10 ha

Nejširší pracovní záběr

I kdybyste rozpažili sebevíc a prodloužili si ramena i paže jako Saxana, pracovního záběru 7,70 m, 10,20 m ani 12,50 m prostě nedosáhnete. Navíc byste se po celé této délce nedokázali přizpůsobit terénním výkyvům, o což se u FENDTU LOTUS starají pohyblivé „kloubní“ spoje v ramenech. Kromě toho se tento obracecí gigant veze na chytrých kolech, jež jsou snadno výškově nastavitelná několika čudlíky. Aby bylo nastavení skutečně dokonalé – na míru charakteru plodin i pole – výšku ramen s obraceči flexibilně upravíte také pákou na rámu. Máte na výběr z 5 nastavení od 10 ° do 17 °. A aby vás v nejširším obracecím či řádkovacím vítězném tažení nebrzdilo už vůbec nic, speciální systém zabrání omotávání plodin kolem otočných prvků mechanismu.

Prsty, které vám obrátí život k lepšímu

Prsty (radličky, chcete-li) všech modelů FENDT LOTUS jsou jedinečné. Flexibilnější, „chytřejší“ než standardní. Vnější prst je vždy rychlejší než vnitřní. Co začne, druhý dokončí, doladí. Jejich pružné osazení chrání půdu před poškozením. Prsty terénní nerovnosti nerozmetávají, nezarývají se do nich, ale přizpůsobují se jim, „uhýbají“. Díky svému tvaru si snadno poradí také s těžkou mokrou pící. To vše ve vysokých rychlostech, s nimiž jejich řešení počítá. Díky dvouprstí FENDTU LOTUS obrátíte o 15 % více píce, než byste zvládli s běžnými jednoprsťáky. 

Nerozhazujte, co jste si nahrabali!

Neplýtvejte! Na FENDTU LOTUS si nastavte hraniční obracení (na přání i hydraulické), které zabrání, aby vaše píce létala za okraj pole či pozemku.

Rozrotujte efektivitu

S rychlostí rotorů mezi 400 a 450 ot./min. je FENDT LOTUS velmi šetrný ke všemu, co obrací. Přitom tak i při minimálních otáčkách dokáže činit mnohem rychleji než jeho běžní příbuzní. Tajemství je v prstech, radličkách. V jejich úhlu, možnostech nastavení, poloze rotorů, na nichž jsou upevněny.  

Rám, který odolá všemu + bezúdržbové křížové spoje

Troufáme si tvrdit, že vás rám FENDTU LOTUS přežije. A to i když budete v péči o něj více než leniví. Tak bytelně je vytvořen. Extrémně pevně, promyšleně, s litými spoji, robustními kryty… Ač masivní a titánsky rozměrný, vyznačuje se obdivuhodnou mrštností. Může za to tříbodové uchycení se dvěma bočními spojovacími tyčemi. Netřeba dodávat, že každý spoj je pohyblivý, otočný. Flexibilní zatáčení se závěsem dotahují k dokonalosti dvojité bezúdržbové křížové klouby na hnacích hřídelích.  

Stabilo vás vždy udrží na správné cestě

Tato špičková ryze mechanická vychytávka spolehlivě udrží obraceč ve stopě. Hravě to zvládne bez tlumičů a dalších zařízení. Navíc bez kývání. A to i při otáčení na souvrati, protože se Stabilo automaticky uzamkne. Kromě toho s tímto vylepšením FENDT LOTUS mnohem snáze zatáčí kdekoli, nejen na souvratích.  

Oj! Poznejte, co dokáže stabilní oj!

Tažené verze FENDT LOTUS 1020 T a 1250 T se pyšní stabilní ojí a zadním tříbodovým čepem. Proč je pevná oj tak důležitá? Zajišťuje hladký chod, nepřetržitou intenzitu obracení. Usnadňuje otáčení, zlepšuje celkovou manévrovatelnost, takže je i s tak obřím záběrem obraceče jízda s FENDTEM LOTUS radostí. Díky nezávislému podvozku nejsou rozchodová kola zatěžována hlavním rámem, takže se obraceč neboří ani do velmi měkké půdy. Ale také v mnoha dalších ohledech je tento něžný velikán koncipován tak, aby byl šetrný k půdě a plodinám. Vlastní podvozek na pevné oji navíc umožňuje FENDTU LOTUS drandit při obracení doposud nemyslitelnými rychlostmi. Samozřejmě ve spolupráci s extrémně robustním hnacím ústrojím o síle 1400 N a 1500 N.

Ptáte se, jak s takovým „monstrem“ přejedete z pole na pole, z louky na louku? Snadno. Přepravní rozměry stroje jsou totiž takřka „kapesní“. Ve složeném stavu nepřesáhne jeho šířka 2,95 m. 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc