Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Fendt IDEAL

UMLÁTÍ VÁS DOVEDNOSTMI A INTELIGENCÍ

ideal

Efektivní proměna půdy v úrodu

Do klání o zrno je třeba vyslat sklízecí mlátičku, která každé vaše žně ozdobí zlatem. Bude se za vaši sklizeň bít, mlátit do toho jako žádná jiná. Zároveň ovšem velmi šetrně, aby vaše výpěstky nepoškodila...

FENDT IDEAL není jen ideál každého zemědělce. Je to MAGIC, kouzlo, David Copperfield polí (pole má ostatně David ve jméně). FENDT IDEAL je ovšem lepší než proslulý iluzionista, který zmizelé vrací v podstatě ve stejné či jen lehce pozměněné podobě. FENDT IDEAL skutečně promění půdní porost v úrodu. Čistou a kvalitní. Oddělí zrno od plev. Jako mytický širokoústý Titán pozře vše, co v jeho dráze roste, prožene to svými útrobami a každý centimetr, každý gram rostliny přetvoří v něco užitečného.

ideal2

ideal

Setkejte se s IDEALEM hned teď

FENDT IDEAL je nejmocnější ze všech kombajnů, protože byl vyvíjen na základě zkušeností tisíců zemědělců z celého světa. Nově, revolučně, doslova znovu od začátku a dost jinak. Na základě toho, co zemědělci od strojů tohoto typu požadují nejvíc. Současně je však technologiemi propojen s budoucností. Nečekejte na setkání s IDEALEM v příštím životě, setkejte se s ním, spojte se s ním HNED. Spojíte se se svými plodnějšími zítřky.

Představit FENDT IDEAL v úplnosti do posledního šroubku nelze. Osobní zkušenost – prožitek sklizně – je ostatně stejně nepřenosná. Můžeme ale garantovat, že kdo jednou okusí, nikdy už nebude chtít jinak. Zde si proto blíže představme alespoň ta NEJ FENDTU IDEAL, které si uživatelé pochvalují nejvíce.

FENDT IDEAL – DESATERO NEJ

 1. systém Helix
 2. IDEALbalance™ – dvojité nádoby na zrno
 3. zásobník zrna Streamer 210 s kapacitou až 17 000 l a rychlostí vysypávání 210 l/s
 4. AutoDock™: montáž a demontáž do 5 s
 5. Moderní podvozek pro široké pneumatiky, ideální pro jízdu na silnicích
 6. podvozek Wheel nebo TrakRide
 7. verze ParaLevel se 14% kompenzací sklonu
 8. DriveCenter – výkonný a kompaktní pohon
 9. VisionCab pro největší pohodlí při jízdě
 10. IDEALharvest pro automatické nastavení stroje v reálném čase

 

HELIX – geniální rotační souhra

Systém Helix je systém rotorů. Model FENDT IDEAL 7 má jeden, v modelech 8 a 9 pracují dva. V čem spočívá ideálnost systému HELIX? V ideálním řešení všech jeho komponent. Výsledkem je maximum, co lze ze všech rotorů na planetě dostat: maximální výkon, maximální kvalita zrna a slámy, minimální spotřeba.

RootFeder

Na něm vše začíná. Na podávacím válci RootFeder o průměru 600 mm. Rychlost jeho otáčení je automatická. Vždy 70 % rychlosti rotoru. Díky tomu nedostává sláma zabrat, putuje do rotoru plynule, stroj se zbytečně nevysiluje a spotřeba klesá...

Jedinečné rotory

Není náhodou, že jsou uspořádány stejně jako DNA – jako šroubovice. Nic chytřejšího doposud příroda nevymyslela. Vpředu čtyři podélně umístěné mlatky, které uvolňují zrnka z klasů. Prsty válců mají 20° sklon, díky čemuž se kolem válců plodina jemně a nenásilně obtáčí. Nemůže se zachytit za žádné hrany, nehrozí „přehlcení“.  Každý prst měří 140 mm. Zrnka tak mají dostatek prostoru, aby se oddělila bez poškození. Nestísněné podmínky při mlácení ocení i sláma. Vy zase fakt, že k mlácení vzdušnější hmoty nespotřebujete tolik energie. 
Spodní koše jsou rozmanité. Vybíráte si je podle toho, co zrovna sklízíte a za jakých podmínek. Podle potřeby je z boku snadno vyměníte. Mezery mezi nimi jsou hydraulicky snadno nastavitelné až na 35 mm. Pohodlně z kabiny. Stejně jako rozsah otáček a světlost koše.

 

IDEALbalance™ – čisté zrno

Snem všech ženců je, aby do zásobníků padala už jen čistá plodina. Systém IDEALbalance™ tento sen plní. Jak to dělá? Jádrem zázraku je dvojité zrnové síto. Přední zachytává, co bylo vymláceno mlatkami, a posunuje to do „pryč“. Zadní zachytává, co padá z prstů válce, a rovněž materiál směruje na vynášecí desku. Dvojí síto znamená dvojí účinnost, a tedy několikanásobně vyšší čistotu zrna.

Přední síto je „trychtýřovité“, aby se napadaný materiál koncentroval do jeho středu. Zadní naopak „pyramidové“, takže zachycené padá do stran. Což je zárukou ideálního rozložení plodiny na vynášecím pásu. Pouhých 15 ° náklonu dna zabrání oproti obyčejným plochým dnům 60 % ztrát.

 

Streamer 210 – rekordně rychlé vyprazdňování

Tento unikátní zásobník zrna se pyšní bleskurychlým vyprazdňováním 210 l/s. Vzhledem k jeho kapacitě 17 000 l jde prakticky o nutnost, protože kdyby se vyprazdňoval podobným tempem jako například my po ránu, těžko odhadnout, zda by to do konce životnosti vůbec stihl. Sklízecí mlátička FENDT IDEAL ho prostě zaplňuje tak závratným tempem, že se musí závratně rychle i vyprazdňovat. Co to pro vás znamená? Citelnou úsporu času. Přestávky na vykládku budou tak rychlé, že při nich ani nestačíte vyprázdnit své vlastní útroby. A díky objemu zásobníku tak sporadické, že mnohdy vzpomenete na neblahý osud močového měchýře Tychona Braha. Ovšem závratnou rychlostí vzrostou také vaše každodenní výnosy. Takže se omezení a zkrácení přestávek určitě vyplatí. Kdo za strhující rychlost může? Paradoxně šnek. Ovšem obří, s průměrem 480 mm. Velmi ohleduplně a citlivě vyprázdní 17 000 l za pouhých 81 s.

FENDT IDEAL vám samozřejmě umožňuje proces vyprazdňování také zpomalit, je-li třeba. Míru otevření klapky krytu šneku jednoduše nastavíte z loketní opěrky. I při zcela plném zásobníku můžete aktivovat pět pozic: 0 %, 25 %, 50 %, 75 % a plných 100 %. Jak daleko od středu stroje má být zrno chrleno? Také si můžete vybrat: 7,6 m, 9,15 m nebo 10,6 m.

 

AutoDock™ – vše připojeno i odpojeno do 5 s

Štelování, připojování, nastavování... Než tohle všechno u běžné sklízecí mlátičky absolvujete, míváte pocit, že by snad bylo rychlejší vzít kosu a povolat manželku sběračku. Systém AutoDock™ připojí sklízecí adaptér do 5 s a automaticky provede jeho standardní nastavení. Celou tuhle operaci zvládnete mačkáním čudlíků v kabině. Poté se kontaktáž dokončí připojením 4 hydraulických válců a současně dvou spojek pohonu hnací hřídele. Kombajn je schopen rozpoznat, který sklízecí adaptér jste k němu právě připojili, a načíst z něj do svých systémů poslední nastavení.

 

Podvozek jako lunt – na každou silničku

Kombajn na silnici! Pohroma! Ne tak u FENDTU IDEAL. Má totiž obdivuhodně štíhlý podvozek, díky čemuž je štíhlý celý. Tak útlý, že i když stroji nasadíte velmi široké pneumatiky, stroj komunikaci neprodyšně „nezašpuntuje“, ba ani krajnice nezlikviduje. Jeho vnější šířka je i s koly 800/70R38 menší než 3,3 m.
Pohon všech kol se zapíná automaticky, ledva tlak na přední nápravu dosáhne nastavené hodnoty. Takže prakticky vždy, je-li třeba dosáhnout ideální trakce. Pokud tlak pomine, pohon všech čtyř se vypne. Díky tomu šetříte jak nápravu, tak palivo.

 

TrakRide – odlehčovací pás

Ano, i to je na přání možné. FENDT IDEAL TrakRide nabízí 4 typy pásů o šířce 660 mm, 760 mm a 910 mm. Trojúhelníkový rám pásu umožňuje náklony této revoluční pohonné jednotky o 15 ° vzhůru a 10 ° dolů, čímž je zajištěn jízdní komfort srovnatelný s kolovými sklízecími mlátičkami. Ovšem tlak na zem je díky lepšímu rozložení hmotnosti stroje samozřejmě nižší, a k půdě tudíž šetrnější. Stejně jako k asfaltkám...

 

ParaLevel – směle na šikmou plochu

Verze mlátiček s kompenzací svahu ParaLevel se postará, abyste nikam nezahučeli. Vhodným nastavením náklonu podvozku vykompenzujete až 14% strmost svého zemědělského terénu.

 

DriveCenter – méně je více

Tahle vychytávka by se dala také pojmenovat centrální pohon nebo centrální řízení. Veškerá hydraulika, snímače zatížení, hnací čerpadlo, vše je poháněno přímo. Všechny součásti sklízecí mlátičky jsou v pohybu pouze zásluhou 13 pásů, jednoho řetězu a jedné převodové hřídele. Ztráty výkonu jsou tak minimalizovány. Stejně jako potřeba údržby a riziko prostojů z důvodů oprav. Jak praví Murphyho zákon: Co se může pokazit, pokazí se! Proto FENDT IDEAL staví na myšlence, že čím méně se toho může pokazit, o to lépe.

Zajímavostí je, že ve FENDTU IDEAL se obejdete bez volantu. Stejně jako piloti řídíte stroj joystickem. Samozřejmě snáze (bez vzletů a přemetů) a v kombinaci se stisky tlačítek, jimiž je hybná páka stroje vybavena. FendtMotionShift i za jízdy umožňuje přepínat mezi dvěma rychlostmi (0–15 km/h a 0–40 km/h).

 

VisionCab – lépe sem než na dovolenou

Kdo už někdy seděl v této kabině například v traktoru FENDT, tomu není co říkat. Maximální fyzické i duševní pohodlí, prakticky stejné ovládání, na které jste ze všech FENDTŮ zvyklí. Kdeco pracuje a hlídá se samo a vám jen na displejích nahlásí, že už je uděláno. Vzhledem k tomu že stroj vesměs ovládáte pouze letmými doteky, klidně byste mohli být s trochou fantazie až na konečky prstů ochrnutí... Což vám samozřejmě nepřejeme, naopak pečujeme o to, aby byl i při dlouhém posezení váš pohybový aparát jako ve vatičce. Proto si ve sklízecí mlátičce FENDT IDEAL vybíráte mezi dvěma druhy ergonomických křesel: standardním s textilním potahem a pravokůžovým s řízenou ventilací. Pod ním je chladnička o objemu 28,5 litrů. Na nápoje a něco dobrého. Vás ovívají vánky klimatizace.

 

IDEALharvest – pružná automatika

Že je něco automatické je mnohdy chápáno tak, že se prostě nastaví jeden až dva paremetry čehosi, co se pak automaticky děje, když se to či ono, co je nastaveno, skutečně děje. Systém IDEALharvest obohacuje standardní automatiku o zcela nové dimenze a možnosti určené jen a pouze sklízecím mlátičkám FENDT IDEAL. Zvyšuje rozlišovací schopnosto automatiky o dříve sotva myslitelné nuance. Příklad? Nastavíte stroji některou z tzv. strategií sklizně. Tři hlavní jsou: minimalizovat lámání, minimalizovat ztráty zrna, optimalizovat čistotu zrna. Většinou samozřejmě fungují všechny tři, ale může se stát, že potřebujete některou posílit. Akustické snímače MAD se pak postarají, aby vše pracovalo v souladu s vámi určenou strategií.

IDEALharvest rovněž zobrazuje, jak se rostlinná hmota strojem přesouvá. Kolik kde čeho zrovna je, aby se to snad někde nekupilo či toho nebylo málo... A pěkně vám to v číslech i na obrázku v reálném čase hlásí. Vy podle toho můžete například zrychlit, zpomalit, něco přenastavit. A kamera kvality zrna průběžně zaznamenává biják, který žádného zemědělce nikdy neomrzí. 

Chcete o svém budoucím FENDTU IDEAL vědět víc, nebo si ho dokonce vyzkoušet? Ozvěte se, domluvíme se.

 

 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc