Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Fendt Rogator 600

POSTŘIKUJTE REVOLUČNĚ

postrikovace 600

Samojízdně, přesně, efektivně...

Chcete sklízet, zvyšovat výnosy, profitovat, chránit své pěstované miláčky před chorobami? Tak stříkejte! Že to „žere“ čas, peníze a není to dvakrát BIO? Tak stříkejte rychle a efektivně. Co nejúsporněji z hlediska paliv a lidských zdrojů. Co nejekologičtěji z hlediska emisních norem. FENDT ROGATOR 600 vám to umožní.

Bylo nebylo, před více než 50 lety si v nizozemském městě Grubbenworst začali lámat hlavy, jak postřikovat své širé lány lépe, snáze, rychleji a efektivněji. Pche, řeknete si, na těch jejich plackách je to hračka! Ale omyl. U postřikování rovin se pracovníci společnosti AGCO nezastavili. Genový odkaz kolonizátorů jim velel opanovat se svými stroji svět. Postříkat ho všude, a to nejlépe a nejsnáze. Ať jsou pozemky v jeho různých koutech sebešišatější, sebevlnitější, sebestrmější ap. Pro nás je důležité, že se povedlo a stále se daří. Díky tomu máme FENDT ROGATOR 600, který stříká s dobou a trendy: chytře, úsporně, efektivně a samojízdně. 
 

rogator600

rogator6002

Komu je FENDT ROGATOR 600 určen

Stříkat dnes musejí všichni. Kdo tvrdí, že ne, stříká v noci, aby nebyl viděn. Perfektní LED světlomety ROGATORU 600 to samozřejmě umožňují, ale riskujete, že budete spatřeni. Se satelitním naváděním Task Controller a Section Control se ovšem můžete pokusit postřikovat poslepu. Tiché vrnění motoru AGCO Power vás neprozradí...
Ovšem pěstitelé citlivých plodin, jako jsou cukrová řepa, brambory či kukuřice, se bez FENDT ROGATORU 600 oprávněně mohou cítit totálně odepsáni, minimálně hendikepováni. U nichž již nejde o volbu, ale o nezbytnost.

ČTRNÁCTERO NEJ FENDT Rogatoru 600

 1. Perfektní polohování ramen a kopírování terénu
 2. Nízké těžiště
 3. Nádrže o objemu 3800, 5000, 6000 l plus volitelně nádrž 500 l na čistou vodu 
 4. Nádoba na míchání přísad (hnojiva apod.) s ovládacím panelem OptiFlow
 5. Vnitřní poloměr otáčení pouze 3,14 m
 6. Velké pneumatiky do 2,05 cm
 7. Úhel řízení 35 °
 8. Hladký podvozek se světlou výškou 120 cm pro maximální ochranu rostlin
 9. Převodovka HydroStar CVT v kombinaci s motorovým nábojem kola
 10. ControlDriveSystem CDS – řidicí systém pohonu
 11. Rychlost 40 až 50 km/h při snížených otáčkách motoru
 12. Čerpadlo o výkonu 785 l/min
 13. Kabina Fendt VisionCab: 4 m³, perfektní 360° výhled, automatická klimatizace, certifikovaná kabina kategorie 4, velký prostor pro nohy
 14. Dimenzováno pro 16t přívěs 

 

TECHNOLOGICKÉ EXTRAVYCHYTÁVKY FENDT ROGATORU 600

Optimální rozložení hmotnosti

Proč je důležité? Kvůli ochraně rostlin, které ošetřujete. A samozřejmě půdy, z níž rostou. FENDT ROGATOR 600 v jakékoli – i pracovní – poloze zatěžuje půdu pod sebou naprosto rovnoměrně jak s plnou, tak s prázdnou nádrží. Jeho podvozek OptiRide je zkrátka vychytaný. Aby vůz seděl a nesmýkal se v zatáčkách ani na svazích, kola nevytvářela žádné další vnitřní nebo vnější stopy. Čím je to dáno? Hydropneumatikou a aktivní stabilizací podvozku (oceníte zejména při riziku převrácení na svazích).

Vysoko nad ostatními, široce i úzce

Podvozek OptiRide FENDTU ROGATOR 600 se díky hydropneumatickému odpružení dokáže zvednout až o 45 cm. A to jsme se ještě nezmínili o nastavitelné světlé výšce až 120 cm. Takže vám nic nebrání ošetřovat například značně vzrostlou řepku olejku či kukuřici bez újmy na jejich zdraví.

Hydraulicky nastavitelný rozchod kol OptiTrack vám navíc umožní rozkročit se se strojem podle řádků přesně tak, jak potřebujete. Z kabiny si nastavíte, jak mají být pneu daleko od sebe. Na výběr máte od 1,80 m do 2,25 m. Bude vás to bavit tak moc, že jistě vjedete do „zelí“ i sousedovi, jen abyste si OptiTrack užili.

Klidně dělejte na ostatní ramena

Ta vaše na FENDTU ROGATOR 600 jsou totiž nedostižná. Lehká, protože hliníková, a dlouhá od 24 m do 36 m. Když nestříkáte, složíte je po bok hlavní nádrže, takže při přesunech vozidlu zachováte štíhlost 2,55 m. Jakmile postřiková „křídla“ roztáhnete, tlumiče se postarají, aby vám ani při změnách rychlosti či otáčení na souvrati nekmitala zejména na koncích ze strany na stranu.

Žádoucí pohyb postřikových perutí nahoru a dolů je ovšem ve vašich rukou, respektive systému ovládání výšky OptiSonic. Díky 4 ultrazvukovým senzorům se postará, aby ramena kopírovala profil terénu. Zjednodušeně řečeno: Budete-li mít uprostřed pole nějaký Řípeček, ramena ho nesejmou, ale postříkají ze stejné výšky jako zbylé lány. Nemluvě o tom, že ramena pracují samostatně. Mění výšku nezávisle na sobě, ne jako cvičenci na spartakiádě či sokolských sletech. 

Čerpejte výkonně a bezúdržbově

Samonasávací jednotka čerpadla nasává jako nikdo široko daleko. Zvládne 785 l/min. Odstředivě, takže bez přídavných hadic, membrán ap. Vždy s mírou, tedy jen tolik, kolik potřebujete pro postřik a míchání. Rychle díky třípalcovému sacímu potrubí.

Není nádrž jako nádrž

Nádrže FENDTU ROGATOR 600 na postřikovou kapalinu jsou z velmi robustního polyethylenu. Ideálně tvarované nejen z hlediska rozložení hmotnosti, ale také snadného čištění a úplného vypuštění. Téměř žádné zbytky, usazeniny nečistoty... Kdyby snad náhodou, binčík odstraní vnitřní rotující čisticí trysky.

Míchejte drinky rostlinám skvěle a bez námahy

Pro své rostlinné svěřence chcete jen to nejlepší. Proto je dobré míchat jim ozdravné a ochranné koktejly včas a profi. Vaším dávkovačem ingrediencí do shakeru nádrže je indukční násypka o objemu 60 l a výkonu až 200 l/min. I velká množství krystalických produktů lze rychle a snadno rozpustit rychlostí až 33 kg/min. Násypku plníte z pohodlné výšky, díky plynovým pružinám ji snadno vysunete i složíte. Při zavřeném víku se násypka sama vyčistí. Manipulaci s násypkou zvládne i křehká žena. 

Plnění bez nervů a špinění

OptiFlow je ovládací centrum, které vám pomůže s naplněním postřikovače ozdravnými koktejly. Ukazatel naplnění například nahlásí, jak na tom jste. Přeplnění nehrozí. Jeden ovládací panel OptiFlow je vedle přimíchávací nádoby, druhý v kabině. Oba tak velkotlačítkové, že je zvládnete mačkat i v palčácích. Automatika se dokáže postarat také o styl míchání. Nejdřív rychleji, pak pomaleji, jak hustota vyžaduje. Nebo nastavit rychlost mixu na terminálu. Systém zabraňuje pěnění, takže využijete každou kapku roztoku. 

Z nádrže do trysek

Plnění, přimíchávání chemikálií, řízení dávek, ovládání sekcí, ... Vše je mimo jiné o ventilech. Ve FENDTU ROGATOR 600 jsou všechny kvalitní, spolehlivé a elektricky ovládané. Recirkulační potrubí se stará, aby se na nich nic neusazovalo a nedocházelo kvůli tomu k tlakovým rázům. Zásobování je zajištěno osmi přívody, takže ani při velkých dávkách postřikových moků určitě nebudou ventily žíznit. Vnitřky trubek jsou řešeny maximálně hladce, aby pípy energetických a ochranných nápojů ve svých průtocích nekolísaly. Aby stříkaly právě ty trysky, které stříkat mají, a nestříkaly ty, které nemají, obstará automatické řízení trysek Fendt OptiNozzle.

Postřik z nádrže okamžitě doteče až k tryskám, i když jsou právě zavřené. Můžete se tedy pustit do stříkání, ledva dosednete na sedadlo. Netřeba na nic čekat. Ze stejného sedadla po dostříkání trysky vyčistíte proplachem čistou vodou. Jednoduše přepnete nádrže...

Postřikujte chytře – úsporně a efektivně

Někde je třeba stříkat víc, někde méně. Task Controller a Section Control se podle polohy GPS postarají, abyste některým pozemkům nenalévali až moc a jiné naopak nešidili či jim nenalévali vůbec. Ušetříte tak až 10 % nákladů na postřikové roztoky.

Dokumentujte, kde a kolik, bez námahy

Program VarioDoc Pro bude vaší sekretářkou. Datový formát ISO-XML pak můžete vyexportovat, kamkoli je třeba. Například do databáze polí, aby bylo jasno, kde už je postříkáno, takže vám tam pšenka pokvete, a kde ne. Nebo málo... Netřeba dodávat, že i když zní VarioDoc Pro poměrně vznešeně, zvládne s ním pracovat každý, kdo umí telefonovat z „dotykáče“. 

VariableRateControl (VRC)

Pod tímto zaklínadlem se kromě jiného skrývá přesné dávkování kapalin. Pracujete s mapami dávkování specifickými pro danou lokalitu. Nahrajete si je do softwaru FENDTU ROGATOR 600 a systém už si nastaví, kolik čeho budete na daném poli či polích potřebovat. Takže nehrozí ani přebytky, ani že vám postřikový drink dojde předčasně. Dávkování není na vašem odhadu, ale na vědě.

 

POHON, KTERÝ VÁS POPOŽENE

Jmenuje se AGCO Power a můžete si vybrat, zda bude čtyřválcový nebo šestiválcový. V každém případě svých 170 až 227 koní najdete mezi předními nápravami. S emisními normami Stage IV/Tier4 budete v pohodě (katalyzátory SCR, zpětné úpravy výfukových plynů). Control Drive systém a plynulá převodovka HydroStar CVT se postarají, aby váš FENDT ROGATOR 600 nebyl v žádném z okamžiku své životnosti ani energeticky nenažraný, ani podvyživený. I při otáčkách 1750/min a zatížení až 16 tun totiž dokáže jet až 40 km/hod. Tak proč ho neekonomicky překrmovat. Palivová nestřídmost mu prostě není vlastní.
Údržba je snadná, servisní intervaly sáhodlouhé...

 

ZDRAVÉ POHODLÍ

Každý traktorista, který kdy usedl do kabiny VisionCab, ví, že je synonymem tělesného a duševního pohodlí. Je skvělou zprávou, že ve stejné vás usadí také FENDT ROGATOR 600. Kdo chce vědět, zda na něj na pracovišti čeká chladnička, reprodukční soustava ap., toho odkazujeme sem. 
Zde vás chceme ujistit, že vás v této kabině nikdy neohodí ani molekula toho, co rozstřikujete. Třístupňové filtry s aktivním uhlím účinně čistí nasávaný vzduch o hodně dříve, než se dostane do kabiny, a velkorysá automatická klimatizace v ní vytváří příjemné klima s mírným přetlakem. Což nejenže zlepšuje kvalitu vzduchu, ale také zabraňuje vnikání prachu, výparů či jiných nežádoucích „fujtajblů“ do kabiny. V součtu to znamená, že FENDT Rogator 600 v každém ohledu splňuje přísné požadavky na vzduchový filtr kabiny kategorie 4 podle normy EN 15695.
 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc