Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

T7035-42

Očekávejte nejvíc! 

Od teleskopických nakladačů této řady také skutečně nejvíc dostanete. Bez problémů pracují na nejvyšší úrovni – až ve výškách 7 m. Umějí v nich manipulovat s těžkými materiály, stohovat, posouvat, nakládat. Prostě dělat to, co od multifunkčního nakladače očekáváte, ale skutečně vrcholově. Výkon siláka o užitečné hmotnosti 4,2 t a s výškou zdvihu 7 m lze podle potřeb jemně odstupňovat, takže je stejně dobře použitelný také na práce, které vyžadují „lehčí ruku a jemnější motoriku“. Model T7042 příjemně překvapí řadou nových funkcí a možností individuálního doladění specializovanou výbavou. Staňte se pracovníky vrcholového managementu výkonného, flexibilního, operativního a dynamického stroje. Získáte TOP nadhled!  

T7035-42

4sloupky vyhled2
výhled 3 vyhled4
výkonný motor powwr drive
Výkonné varianty motorů  Power Drive 255...
ele pojezd provoz
Elektronicky řízený pojezd Efektivní provoz přívěsu
nizke teziste vsetrsannost ve vybave
Nízké těžiště a vynikající stabilita Všestrannost ve výbavě
VLS rameno
Asistenční systém řidiče VLS Robustní teleskopické rameno
všestrannost vysoky tah
Všestrannost ve výbavě Vysoký tah 
diferencial pneumatiky
100 % uzávěrka diferenciálu Velký výběr pneumatik
pridavna zarizeni hydraulika
Výběr přídavných zařízení Uvolnění tlaku z 3. Hydraulického okruhu
vymena1 vymena2 výmna3
Výměna zařízení 1 Výměna zařízení 2 Výměna zařízení 3
řízení všech kol1 rízení řízení
Řízení všech kol Řízení přední nápravy Krabové řízení
kryt motoru lehcepřístupné
Kryt motoru Lehce přístupné mazací body
cetral mazani DEF
Centrální mazání Nádrž pro DEF
filtr prihradka naradi
Vzduchový filtr Přihrádka na nářadí

Co jistě oceníte

Kabina s 360∘ výhledem: Weidemann Best View Cabin
Jen čtyři sloupky místo obvyklých šesti. Jen čtyři úzké, ale pevné bezpečnostní vertikální linie člení váš panoramatický kruhový výhled z kabiny. Dokonale vidíte i vpravo a na pravé zadní kolo, což je dáno prudkým zkosením kapoty motoru. 

Kvarteto variant motoru 
Vyberte si, jak výkonný motor potřebujete. Ve standardu jsou k dispozici verze 90 kW/122 KS nebo 100 kW/136 KS. Obě s volitelnou maximální rychlostí 40 km/h. Všechny motory splňují emisní normu nejvyššího stupně V a mají integrovaný filtr pevných částic (DPF), dieselový oxidační katalyzátor (DOC) a selektivní katalytickou redukci (SCR).
 

Dejte své práci drajv! S pojezdem Power Drive 255...
Jak dosáhnout vyšších tažných sil a rychlostí? To chce nové řešení: Power Drive 255. Co to je? Nová plynulá hydrostatická převodovka. Dosavadní klady, jako jsou kompaktnost, energetická účinnost a uživatelský komfort zůstávají. Nové – jako například rychlost 40 km/h bez řazení či posílení tahu – přibývají. Pohodlnost a kontinuita tažné síly především! Už žádné cukání a přerušování! 
 

Ve standardu:
AUTOrežim:
Zajišťuje 100% výkon stroje.
ECOrežim: Po dosažení požadovaných otáček vozidla dojde k jejich snížení na 2200 ot/min. Díky tomu se motor nejen ztiší, ale také citelně omezí spotřebu paliva.

Volitelný režim M-drive: 
Slouží k nejvyšší možné optimalizaci Y-cyklu nakládání. Spočívá v nastavení rychlosti dieselového motoru pomocí ručního plynu a poté regulaci rychlosti jízdy, resp. řídicího tlaku pomocí plynového pedálu. Omezíte popojíždění a Y-cyklus nakládání značně urychlíte.

Táhněte!
Stroje této modelové řady vám zároveň mohou sloužit jako výkonné tahače. Zvládnou přívěsy s přípojnou hmotností až 16 t. Že jich máte několik a každý jiný? Žádný problém! K dispozici je řada volitelných spojek, takže vybrat ty, se kterými můžete připojit své přívěsy různých typů a nosností, není problém. V čem je výhoda? Uspoříte, protože nepotřebujete žádné další tahače.

Hlavní benefity strojů Weidemann

Řízení všech kol + nižší těžiště = stabilita na druhou 
Neohrozitelná stabilita? Kompaktním teleskopickým nakladačům ji dává kombinace neděleného rámu, řízení všech kol a velmi nízkého těžiště. Přitom jsou tyto stroje nebývale mrštné a obratné. 
 

Vertical Lift System – pro hladké vzestupy i sestupy 
Nahoru i dolů hladce, snadno, bez rizika výkyvů. Nechte plynulost vertikálního pohybu teleskopického ramene na poloautomatice. Tento užitečný asistent řidiče se jmenuje Vertical Lift System (VLS). Že je skvělý, potvrzuje několik mezinárodních ocenění. Obzvláště zemědělci si ho nemohou vynachválit, ale slova uznání přicházejí ze všech odvětví. Více o VLS zde. 

 • režim nabírání: pro nakládku na přívěsy
 • režim stohování: práce v regálech nebo stohování balíků
 • ruční režim: bez podpory systému, např. při nakládce

Nejvýš a nejstabilněji s teleskopickým ramenem 
Na skutečně neobvykle silné teleskopické rameno se můžete při práci plně spolehnout. Riziko zkroucení eliminuje i jeho umístění ve středu stroje (mezi motorem a kabinou). O zvýšení stability tímto situováním ani netřeba hovořit. Vedení hydrauliky je paralelní. Jak to, tak veškerá další kabeláž je bezúdržbová, protože vede nitrem ramene. Rozmary počasí, nečistoty, prach, nic z toho tak nemá šanci funkčnost vašeho stroje ohrozit. Dotáhnete to s ním v oboru nejvýš už díky výjimečnému komplexnímu řešení výšky jeho zdvihu. 

Individualista díky výbavě 
teleskopické nakladače Weidemann zvládnou už v základní výbavě opravdu hodně. Že jsou vaše podmínky jedinečné, práce tak specifická, že vám žádná „sériovka“ trny z pat nevytrhne? Že prostě potřebujete mašinu na míru, na zakázku? I v takovou se dokážou naše teleskopické nakladače proměnit. Prostě si všechny parametry – třeba motor, pohon, hydrauliku – nakonfigurujete přesně podle potřeb svých činností. A dalším volitelným příslušenstvím doladíte svůj originál k dokonalosti.

Planetová náprava = maximální tah
Planetové nápravy umocňují výkon pohonu zvýšením točivého momentu kol, který vede k posílení tahu. Optimálního poměr třecí síly a výkonu stroje vede ke zvýšení flexibility a hospodárnosti práce. 

Stoprocentní uzávěrka diferenciálu
Je-li třeba, zapojíte ji na přední nápravě. Zvýší na maximum jak trakci, tak posuvnou sílu stroje. Při běžné jízdě ji odpojíte, abyste minimalizovali opotřebení pneumatik. Prostě 100% efektivita! 

Pneu pro každý terén
Své stroje Weidemann můžete doladit přesně dle konkrétních podmínek charakteru prací nejen výběrem přídavných nástrojů, ale také volbou vhodných pneumatik. Které z mnoha typů v nabídce jsou ty pravé právě pro vašeho pomocníka, se dozvíte zde. 

Všeumělové díky bohatému výběru přídavných zařízení
Obsáhlý výběr přídavných zařízení garantuje fascinující multifunkčnost strojů Weidemann. Vyberte si ty pravé nástroje pro všechny pracovní aktivity, jimž se věnujete. Od přepravy po stohování, nakládání, posouvání, zdvihání, ... Které nástavbové nářadí a jaké velikosti je optimální pro váš stroj, se dozvíte zde. 
 

Rychloupínání – výměna přídavného nářadí v mžiku

Hydraulický rychloupínací systém vám umožní měnit přídavné nářadí rekordně operativně. To znamená svižně a snadno. Navíc bezpečně, protože k upnutí potřebujete obě ruce, což znemožňuje nechtěnou aktivaci jiných funkcí stroje. Nakladač je za pár minut připraven plnit další úkoly. Zvýšíte produktivitu práce, a tím její ekonomickou efektivitu.  
 

Snadné připojení i odpojení 3. hydraulického okruhu

Připojování a odpojování přídavných zařízení s hydraulickým pohonem nikdy nebylo snazší. Teleskopické stroje nabízejí specialitu. Zdvojení tlačítka odpojení/připojení. Druhé se nachází přímo na teleskopickém rameni. Pro jistotu a ještě rychlejší výměnu. Abyste mohli za pomoci osvědčených spojek Flat-Face podle akutní potřeby během pár minut měnit přídavná zařízení. Vše klidně v běhu, tedy při zapnutém motoru.

Řiďte 3x jinak!

Řízení všech kol
Mějte pod kontrolou všechna čtyři. Dohromady, ale také každé zvlášť. A i na minimální ploše dokážete manipulační a výkonnostní divy. 

Řízení přední nápravy
Umožňuje naprosto přesnou a jistou jízdu také při vyšších rychlostech.
Na centimetr přesné boční popojíždění v nejužších prostorových mantinelech.

Řízení à la krab
Umožní vám doslova „plazení“ při zdech.  

Nejsnazší běžný servis a údržba

Pohodlně k motoru
Žádné namáhání. Zatáhnete za jedinou páčku – a kryt motoru vám zvednou vzduchové pružiny. Hydraulický či motorový olej, chladicí kapalinu apod. zkontrolujete či doplníte stejně snadno, protože jsou všechny údržbové a servisní body obdivuhodně dostupné. 

Kdo maže, ten jede. Kdo snadno, jede více a lépe 
Stěžejní mazací body najdete na prostřední zadní liště. Takže promazání stroje zvládnete prakticky mezi řečí či při odskočení kamkoli. Tak je svižné a snadné. 

Mažte automaticky – centrálně 
Je otázkou vaší volby, zda si mazání ulehčíte ještě víc. Systém automatického centrálního mazání myslí na dodávky maziva za vás, díky čemuž šetříte jak svou paměť, tak náklady na ruční údržbu.

Ani kapka močoviny nazmar
Nádrž na DEF, tedy močovinu, respektive diesel exhaust fluid (DEF) je s objemen 19 l nejen neobvykle velká, ale rovněž velmi snadno přístupná. Najdete ji v blízkosti nádrže na naftu.

Filtrace vzduchu i obtížnosti
Vzduchové filtry je samozřejmě třeba měnit. Ve strojích Weidemann je to ale díky lehkému systému výměny nenáročné. 

Nářadí při ruce
Mít u sebe nářadí se vždycky hodí. Nikdy nevíte, zda nebude něco třeba utáhnout apod. Přihrádka na nářadí pod kabinou je dostatečně objemná, abyste měli veškerý „vercajk“ vždy akčně při ruce.

 

Odfoukněte si! Se zpětným ventilátorem

Jak hydraulický motor, tak čerpadlo jsou zkonstruovány tak, aby mohl proud vzduchu z ventilátoru foukat také opačně (reverzně). Kryt motoru tak jednoduše vyčistíte stiskem tlačítka v kabině. Co bylo nasáto, odfouknete. Zajistíte tak chladiči optimální podmínky, čímž ochráníte motor před přehřátím, které by jej mohlo poškodit. Ani nemusíte vystupovat z vozidla...

Pracujte i v kabině na čerstvém vzduchu

Čistý vzduch = čistá mysl, optimální klima = optimální výkon
Příjemné a ozdravné pracovní prostředí je základem „good work“, tedy dobrého výkonu. Zásluhou koncepce efektivního větrání, přesně regulovatelného vytápění a klimatizace budete odvádět jen špičkovou práci. Možná se při ní budete cítit lépe než doma v obýváku, protože tam nejspíš nemáte ani filtr čistící vzduch, ani vzduchové trysky, které by vzdušnou svěžest přiváděly přímo k vám. Pokud chcete svůj klimatický komfort nechat na automatické klimatizaci, rádi vám ji poskytneme jako volitelné příslušenství. 

Větrejte mezerami
Jistě znáte tzv. větračky. Pokud dáváte přednost větrání nefiltrovaným vzduchem, není problém klimatizaci vypnout a s jejich pomocí si v kabině vyrobit něco jako průvan.

Zadní okno
Ojedinělá je možnost nastavení větrací mezery na zadním okně, kterou lze navíc zvětšovat či zmenšovat podle potřeb. 

Pracovní místo, které pracuje za vás

Kabina ve znamení ergonomie
Tělo vám samo potvrdí, že je mu v ní dobře. Kabina je totiž zhmotněním ergonomických požadavků a bezpečnosti. Navíc je u této modelové řady ještě větší, prostornější. Pohodlně se tu složí i ty nejdelší nohy, nejmohutnější figury. Přístrojová deska nedovolí nic přehlédnout ani znavenějším. Díky odlišení tlačítek jednotlivých okruhů barvami se prakticky při ovládání nelze přehmátnout. Vše je natolik na dosah a chytře umístěno, že máte pocit, jako by vám spínače pod ruku přímo skákaly. Sedadlo je spíše ergonomickým křeslem než pouhým sedadlem. Vše, co o momentálním „rozpoložení“ stroje potřebujete vědět, vám ukazuje velký displej. A výhled na přídavné zařízení? Parádní! Tady se každému pracuje s radostí a vědomím skvělé ochrany. 
 

Vpravo hleď! Stejně dobře jako vlevo...
U mnoha kompaktních teleskopických nakladačů se středovým ramenem bývá výhled vpravo problematický. Ne tak u Weidemannů. Má také vpravo velké plnohodnotné okno, z nějž můžete hledět zcela bez zábran. I pohled do zpětného zrcátka je bez chyby. Takže se můžete bez obtíží dívat vpravo i vlevo. 
 

I nejvýš uvidíte jako ostříž 
Vysokozdvižný teleskopický nakladač si pořizujete zejména kvůli práci ve výškách. Proto je nutné, abyste tak daleko a vysoko co nejlépe viděli. Perfektní výhled vzhůru je nezbytný. Naše stroje vám ho dávají. I ve výšce 7 m na náklad uvidíte stejně dobře, jako kdybyste ho měli přímo před sebou. O skvělou viditelnost se rovněž starají stěrače, která lze namontovat na všechna okna. O možnosti vyhřívání předních a zadních skel nemluvě. 

Zvolte si mříže
Pracovat za mřížemi je v případě teleskopických nakladačů výhoda, nikoli trest. Proto si je na přední skla svých nových nakladačů T7035 a T7042 nechte nainstalovat. Výhled vám neomezí a potěší vás jistotou, že i kdyby „padaly trakaře“, jste chráněni. 

Pracujte pod ochrannou mřížkou FOPS a sluneční roletou
Co je FOPS? Zkratka Falling Object Protective Structure, zjednodušeně řečeno ochrana před padajícími předměty. V případě, že by vám snad ze sedmimetrového teleskopického ramene něco spadlo, tato mřížka nad hlavou vás spolehlivě ochrání. (I když jsou pády velmi nepravděpodobné.) Mřížka nijak neomezuje váš výhled. Navíc je opatřena výsuvnou roletou, která zabrání jak oslnění, tak přehřátí paprsky ve slunečných dnech. 

Joystick do každé ruky
Citlivý, ale ne přecitlivělý. S ovladači, které máte doslova pod palcem. Včetně nastavovacího kolečka trvalé funkce 3. hydraulického okruhu. Po aktivaci funkce na klávesnici už vám k ovládání hydrauliky stačí jenom to. Kolečkem regulujete také vysouvání teleskopu, a to včetně tempa jeho rychlosti. Na joysticku lze dokonce aretovat elektrické funkce. 

Obsluha podle barev
Jednotlivé vypínače, spínače a ovladače – prostě všechna „hejblátka“ – jsou barevně označeny podle funkčních okruhů. Nemusíte se tedy obávat, že zapomenete, kde který je, ani že sáhnete vedle. Barvy vám ještě více usnadní intuitivní ovládání stroje. Nemluvě o tom, že jsou celkově všechny ovládací prvky uspořádány velmi přehledně, máte je pěkně před očima a na dosah. Nejčastěji používané spínače přímo pod rukou na konzoli s joystickem i na něm. 

Barevná symbolika:

 • zelená: hydraulika (např. 3. řídicí okruh)
 • oranžová: funkce pohonu pojezdu (např. směr jízdy, pohon, ruční plyn, brzda)
 • červená: tlačítka start/stop
 • šedá: elektrika (např. světlo)
   

Nastavte si sloupek řízení podle sebe
Nepřizpůsobujte se stroji, přizpůsobte stroj sobě. Nastavte si sloupek řízení do polohy, která vám nejlépe vyhovuje. Ergonomické nastavení odpovídající vašim tělesným proporcím snižuje únavu a umožňuje vám takřka organické spojení se strojem.

Jak si kdo sedne, tak se mu pracuje: na sedadle se vzduchovým odpružením
Volitelné sedadlo se vzduchovým odpružením maximalizuje pohodlí a s ním i vaši pracovní výdrž. Nejde totiž jen o sedadlo, odpružený je prakticky celý „velín“ stroje. Nastavitelná konzole s joystickem a opěrkou ruky je se sedadlem symbioticky spojena, takže je také odpružena. V chladných dnech lze navíc zapnout vyhřívání, takže na vlastní kůži cítíte, že je místečko, na němž sedíte, skutečně teplé. 

Sedadlo vás rozechvěje jen blahem z pohodlí
Vibrace a rázy stroje absorbují hydraulická ložiska kabiny. Kromě ergonomického pohodlí šetříte tělo a zachováváte si pracovní svěžest a perfektní koncentraci mnohem déle.

Mějte oči i vzadu – před sebou na displeji 
Vše, co o stroji a jeho momentálním stavu potřebujete vědět, se vám zobrazuje přímo před očima na sedmipalcovém displeji. Záběry ze zadní i přední kamery mají samostatné displeje. Takže couvat, parkovat a řešit každou situaci s mrštností kobry zvládnou jak zkušení mistři, tak méně talentovaní. 

LED reflektory = skvělá viditelnost i ve tmě
Se světelným výkonem nových LED reflektorů (1000 lumenů, volitelně 2000 lumenů) a osvětlením podle StVZO vás noc nezastaví. I ve tmě můžete dál bezpečně a bez obtíží pracovat stejně efektivně jako ve dne. Pokud byste chtěli světla ještě více, jsou k dispozici přídavné reflektory.

Nastupujte snadno

Pohodový vstup, pohodový výstup
Široké, nízké, pohodlné... Takové jsou schůdky do nakladačů se sedmimetrovým teleskopickým ramenem. Nastupujete a vystupujete snáz, než to znáte z osobních vozů. 

Pomalý pojezd s brzdovým inch pedálem

Co strojům Weidemann umožňuje „popojíždění“, tedy velmi pomalou jízdu až do úplného zastavení? Spojení hydrostatického pohonu všech kol s brzdovým inch pedálem. Při jeho částečném sešlápnutí je možné při plných otáčkách na milimetr přesně popojíždět a současně rychle zdvihat rameno. Při intenzivnějším sešlápnutí stroj zastaví. Inch pedál umožňuje optimální rozložení výkonu motoru a zabraňuje jeho „chcípnutí“.

ventilator1 ventilator2 ventilator3
Reverzní ventilátor 1 Reverzní ventilátor 2 Reverzní ventilátor 3
sterbiny 1 sterbiny 2 sterbiny3
Okno vpředu otevřené Okno vpředu a vzadu otevřené Okno vzadu otevřené
klima zadní sklo
Dobré pracovní klima Zadní sklo
ergonomické dobrý výhled
Ergonomické pracovní místo Dobrý výhled napravo
dobrý výhled predni mrizka

Dobrý výhled na materiál

 

Přední mřížka
mřížka fops joystick

Mřížka FOPS a sluneční clona

Ergonomický joystick
barvičky sloupek

Barevně orientovaný koncept

Stavitelný sloupek řízení

pohodlne sedadlo

Pohodlné sedadlo

vibrace displej

Tlumení proti vibracím

Optimálně umístěný displej
dobrý výhled schudky

Dobrý výhled díky LED 

Velké, zřetelné schůdky

nastup nastup2 nastup3
Nástup 1 Nástup 2 Nástup 3

inch

Brzdový inch pedál pro pomalý pojezd

Modelové řady

Model T4512 T5522 T6027 T7035 T7042
výkon (kw/k) 18,4/25 45/61 55,4/75 74,4/102 90/122
počet otáček (ot./min) 2600 2800 2600 2200 2200
objem válců (cm3) 1226 2200 2200 3621 3621
hmotnost stroje (kg) 2750-2900 4200 5225 7250 7650
nosnost na paletizačních vidlicích (kg)          
nosnost v lopatě (kg)          
užitečné zatížení (kg) 1250 2200 2700 3500 4200
celková délka (mm,bez lopaty) 2977 3747 4400 4950 4950
výška (mm) 1995 1950 1980/2100 2425 2425
pracovní výška (mm) 5280 6074 6580 7895 7895
šířka (mm) 1564 1808 1960 2450 2450
úhel zalomení (X°)          

 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc