Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Rozšíření nabídky manipulátorů

Značka Fendt se již řadu let pojí s nabídkou full line programu zemědělské techniky. Portfolio kolových traktorů se tak postupně rozšířilo o pásové traktory a sklízecí mlátičky, dále pak techniku pro ochranu rostlin a kompletní technologie sklizně pícnin.

man1
01. 03. 2022

Před nedávnem vstoupila značka do segmentu manipulační techniky, a to prostřednictvím unikátního manipulátoru Fendt Cargo T955. Stroj vyniká maximálním výkonem motoru 126 kW (171 k), maximální nosností 5500 kg a maximálním dosahem na paletizačních vidlích 8,5 m.

Pro rok 2022 výrobce rozšířil nabídku o menší model s označením Cargo T740.
Manipulátor Cargo T740 je osazen čtyřválcovým motorem o výkonu 100 kW (136 k) o zdvihovém objemu 3800 cm3. Nakladač pracuje s maximální nosností 4000 kg, maximální dosah v úrovni paletizačních vidlí činí 7,7 m.

Důmyslná konstrukce manipulátoru vychází z modelu Cargo T955 vyniká polohovatelnou prosklenou kabinou, která nabízí díky této unikání konstrukci výhled v rozsahu 360°. Tato kombinace s teleskopicky výsuvným ramenem nabízí nespočet možností využití manipulátoru při nakládání různých druhů materiálů a břemen či výškových pracích. Samotný výložník nabízí rychloupínání nářadí, a to ve spojení s kinematikou typu Z, která tak nabízí mimořádnou trhací sílu.

Pohon pojezdu je otázkou bohatě dimenzované hydrostatické převodovky CompactDrive, která nabízí celkem tři úrovně maximální pojezdové rychlosti. Podle přání zákazníka pracujeme s rozsahem rychlosti 0 – 20 km/h, dále pak 0 – 30 km/h nebo 0 – 40 km/h. Nechybí pohon všech kol. Součástí systému pojezdu je tzv. inch pedál a také využíváme automatické režimy pro nastavení optimálních otáček motoru či využití točivého momentu. Podvozek dále disponuje 3 režimy řízení kol a nabízí úhel natočení kol 38°. Vnější poloměr otáčení dosahuje 4,15 m. V závislosti na typu pneumatik činí světlá výška 400 mm.

Velice bohatá je nabídka upínání nářadí a jeho nabídka jako taková. Mimo vlastní konstrukce upínání máme možnost volby mezi různé typy většiny renomovaných zástupců nakladačů. Z hlediska nabídky originálního nářadí volíme mj. z různých typů lopat o objemu 1,1 – 3 m3. Nechybí silážní lopata s drapákem o objemu 1,9 m3, různé typy paletizačních vidlí a příslušenství pro manipulaci s válcovými či hranolovitými balíky. Obdobě bohatá je nabídka pneumatik, která zahrnuje rozměry 400/70 R 24 až 500/70 R 24.  

Zpět na seznam
 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc